Przegląd nowości wydawniczych

Choć Aktualności Turystyczne są czasopismem on-line, cenimy niezmiennie wydawnictwa drukowane. Ponieważ wielu naszych Czytelników, podobnie jak i my, lubi uzupełniać swój księgozbiór – publikujemy na naszych łamach wybrane pozycje, które już ukazały się drukiem lub lada moment wzbogacą rynek księgarski. Wśród nowości laureaci XXVI edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, których recenzje przygotowała Małgorzata Pawłowska na prośbę Centralnej Biblioteki PTTK w Warszawie.

Najlepsze książki krajoznawcze i turystyczne

Pod patronatami Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej trwa 27. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej organizowanego przez Zarząd Główny PTTK. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 listopada, uroczyste ogłoszenie laureatów nastąpi w czasie Tour Salonu Międzynarodowych Targów Poznańskich w lutym przyszłego roku.

Fest Fyrtel. Manual

Centrum Turystyki Kulturowej Trakt, miejska instytucja kultury Poznania, jest wydawcą interesującej publikacji pod nieco enigmatycznym (dla osób spoza Poznania), tytułem Fest Fyrtel. Manual. Wątpliwości rozwiewa podtytuł.

Podróże kulinarne

Na półki księgarskie trafiła interesująca pozycja „Smaki Polski. Zwiedzaj Polskę ze smakiem. Przewodnik kulinarny po Polsce”. Rekomendacją publikacji jest znak polskiej turystyki POLSKA udzielony przez Polską Organizację Turystyczną.

Włoszanowo: wieś i jej mieszkańcy

Włoszanowo jest niewielką wsią, położoną na Pałukach, w gminie Janowiec Wielkopolski. Po dokładnym wyjaśnieniu daty pierwszej wzmianki historycznej miejscowe środowisko postanowiło urządzić w 2017 roku obchody 745-lecia wsi.

Gdynia morzem pachnąca. Gdynia with the scent of the sea

Album Gdynia morzem pachnąca – Obserwatorium zmian w latach 1884–2016 poświęcony został historii Gdyni.

Przewodnik emocjonalny

Miedzianka to takie miejsce, gdzie... czas płynie w drugą stronę. Od tego, co jest, do tego, co było, przez co jej dziejowy koniec okazuje się... jej początkiem.

Architectural Guide: Wrocław Architekturführer Danzig – Gdańsk, Sopot, Gdynia

Staranne opracowanie edytorskie, wysoki poziom opracowania graficznego, rzetelność dokumentacji krajoznawczej. Przewodniki będą ozdobą każdej kolekcji krajoznawczej.

Polska. Przewodnik pielgrzyma

Jedyny taki przewodnik po miejscach świętych w Polsce.

Kobiety ze Lwowa

Burzliwa historia Lwowa sprawiła, że niewiele wiadomo o wspaniałych kobietach, które współtworzyły to miasto. Ludzie zapomnieli o swoich literatkach, przebrzmiała sława aktorek, poszły w niepamięć skandalizujące romanse femmes fatales, a praca kresowych siłaczek może budzić dziś politowanie...

Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!