PTTK fot.E.Matusiak Gordon

PTTK – nowe władze, nowe wyzwania

Delegaci XIX Walnego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, w głosowaniu tajnym, wybrali nowe władze Towarzystwa z Jackiem Potockim – prezesem Zarządu Głównego, Dariuszem Kużelewskim – prezesem Głównej Komisji Rewizyjnej i ponownie Wojciechem Tomalakiem jako prezesem Głównego Sądu Koleżeńskiego na czele.

msit

Chińscy turyści stawiają na Polskę

Według danych Światowej Organizacji Turystyki UNWTO oraz polskiego Głównego Urzędu Statystycznego w 2016 roku Polskę odwiedziło 91 885 turystów z Chin.

polska zobacz wiecej pot

Ruszyła akcja POT i MSiT „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Na Zamku Królewskim w Warszawie zainaugurowano akcję promocyjną turystykę w Polsce „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W uroczystej konferencji uczestniczyli m.in. minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz nowy prezes POT Robert Andrzejczyk.

Zurab Pololikashvili twitter

Gruzin nowym Sekretarzem Generalnym Światowej Organizacji Turystyki

W 2018 roku upływa kadencja obecnego Sekretarza Generalnego Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) Taleba Rifaia. Delegaci 22. Zgromadzenia Ogólnego UNWTO dokonali wyboru jego następcy.

turysci fot Jerzy Kociatkiewicz flickr

Więcej turystów, więcej noclegów. GUS podsumował turystykę w Polsce

Główny Urząd Statystyczny przygotował publikację „Turystyka 2016”, w której dokonał analizy danych dotyczących infrastruktury turystycznej w Polsce. W raporcie znalazło się również opracowanie informacji dotyczących uczestnictwa Polaków w turystyce. Z danych wynika m.in., że w 2016 r. udzielono 76,8 mln noclegów, z czego aż 15 mln to noclegi udzielone turystom zagranicznym.

chopin Graeme Maclean flickr

Chopin ma przyciągać Chińczyków do Warszawy

Warszawa jako miasto Fryderyka Chopina – to nowy pomysł na promocję stolicy Polski w Państwie Środka. Kampanię realizuje Stołeczne Biuro Turystyki z grupą mediową PR Newswire.

pttk Michał Bielecki flickr

PTTK podsumuje trzyletnią działalność i wybierze nowe władze

W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Organizacja m.in. podsumuje na nim swoją działalność w latach 2013-2016.

okecie Nicola flickr

Darmowa woda dla pasażerów na lotnisku Chopina

Od wtorku, na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina dostępne są dystrybutory wody pitnej. Korzystanie z udogodnienia jest bezpłatne. To pierwsze tego typu rozwiązanie w kraju i regionie.

gdansk kishjar flickr

Gdańsk bije rekord morskich przyjazdów turystycznych

Choć do końca roku pozostało jeszcze kilka miesięcy, w gdańskim porcie już można otwierać szampana. Pewne jest już, że rok 2017 okaże się rekordowym, pod względem zawinięć statków wycieczkowych.

gdansk Michael Caven flickr

Gdańsk chce przyciągać jeszcze więcej zagranicznych turystów

Week ends in Gdańsk! – to nazwa nowej kampanii promocyjnej Gdańska. Miasto chce się promować wśród turystów zagranicznych. Reklama ma zachęcić potencjalnych przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Danii oraz Niemiec do spędzania jesiennych weekendów w Gdańsku.