Wisła dobrą marką turystyczną

„Rzeka Wisła i jej potencjał w rozwoju marek turystycznych” - taki tytuł nosiła konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przy współudziale Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zgłoszenia do udziału w IV Forum Turystyki Europejskiej

Pod Patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, od 6 do 8 grudnia we Wrocławiu i Polanicy Zdroju obradowało będzie IV Forum Turystyki Europejskiej z cyklu „Przyszłość w turystyce – turystyka w przyszłości”. Organizatorami są Katedra Turystyki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Dolnośląska Organizacja...

Zamosc

Obchody 25-lecia Informacja Turystyczna w Zamościu obchodzi 25 lat istnienia

W murach zabytkowej twierdzy o nawie „Wrota Kultury” 23 października odbyło się Podsumowanie Sezonu Turystycznego za 2017 r. oraz Obchody 25-lecia Informacji Turystycznej w Zamościu.

Połączenie celów biznesowych branży z oczekiwaniami samorządu nie będzie łatwe

W Łodzi, po okresie konsultacji i dwóch spotkaniach założycielskich powstała Łódzka Organizacja Turystyczna. 47 przedstawicieli reprezentujących miasto Łódź, łódzkie hotele i obiekty noclegowe, gestorów atrakcji turystycznych...

Rowerowy desant na Jesionową Górę

Tytułowa Jesionowa Góra, turystycznie spopularyzowana została w ostatnich latach przez Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment”, który przystosował jej malownicze stoki do wymagań narciarzy. Gdy Suwalszczyznę ściska mróz, uruchomione zostają wyciągi, a kompleks wypełniają miłośnicy frajdy, jaką daje jazda na dwóch lub jednej desce po świeżym śniegu. Ale udają się też i inne imprezy. U progu jesieni, z inicjatywy Suwalskiej Organizacji Turystycznej, na Jesionową Górę dokonali desantu rowerzyści.

zrot facebook

Zachodniopomorska ROT świętowała 15-lecie istnienia

Podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki, Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna celebrowała jubileusz swoich 15 urodzin. Uroczysta gala odbyła się w Operze na Zamku w Szczecinie.

mrot dyrektor biura Dorota Zbinkowska 2017

Dorota Zbińkowska nową dyrektor biura mazowieckiej ROT

Zarząd Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zatwierdził wybór nowej dyrektor Biura MROT. Została nią Dorota Zbińkowska, która pracę rozpocznie 1 października.

muzeum budownictwa ludowego sanok fot Esther Westerveld flickr

Rosyjscy touroperatorzy pod wrażeniem Podkarpacia

Zamek w Łańcucie, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie czy piękna przyroda Podkarpacia – to tylko niektóre z atrakcji turystycznych, którymi zachwycali się uczestnicy podróży studyjnej z Rosji po tej południowej krainie Polski.

Dyscyplinowanie turystyki masowej

W przeszłości mieszkańcy najbardziej atrakcyjnych turystycznie europejskich miejscowości, cierpliwie znosili zaśmiecanie terenu, zatruwanie powietrza spalinami i złe zachowanie przyjezdnych, jako cenę za wpływy z turystyki i za swe miejsca pracy związane z obsługą ruchu turystycznego. Obecnie wskutek żywiołowego rozwoju turystyki masowej zarówno zwykli ludzie, jak i lokalne władze, w tym opiekunowie zabytków, coraz częściej dochodzą do wniosku, że w ich przypadku skala szkód i chaosu bywa większa niż korzyści.

Idea ruchu slow na Mazowieckim Sejmiku Turystycznym

Tegoroczny Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego, 25-26 września, poświęcony będzie tematyce, zdobywającego rosnącą popularność, trendu slow. Termin sejmiku poprzedza Światowy Dzień Turystyki, co będzie okazją do wręczenia honorowych odznak „Za zasługi dla turystyki”.