Wygodniej, ciekawiej i taniej z gdańską Kartą Turysty

Gdańska Organizacja Turystyczna wprowadza u progu letniego sezonu nową edycję Karty Turysty. Warto się w nią zaopatrzyć. Umożliwia turystom nowoczesne i przyjazne zwiedzanie. Duże znaczenie ma ekonomia. Z Kartą zwiedzanie i pobyt są tańsze. Do programu tej edycji, GOT wprowadził wiele frapujących nowości. Jedną z nich jest bezpłatne zwiedzanie gotyckiej konkatedralnej Bazyliki Mariackiej, największej w Europie świątyni zbudowanej z cegły.

Karty Turysty zyskują na popularności. Decydują się na ich wydanie kolejne miasta. Służą promocji miejsc, wydarzeń i atrakcji. Są elementami kreowania wizerunku. Stanowią inspirację dla turystów, zachęcają do odkrywania mniej znanych miejsc. To kompleksowa oferta pobytowa w sezonie i poza nim.

Trzy pakiety

Gdańska organizacja Turystyczna przyjęła zwyczaj kierowania w pierwszych dniach maja do sprzedaży nowej edycji karty w stałych jej użytecznych wariantach wzbogacanych o poszerzany program zwiedzania i kolejne dostępne usługi. W tym roku Karta Turysty obejmuje trzy pakiety. Do wyboru. Najbardziej popularny wśród klientów pakiet w wersji Zwiedzanie, umożliwia bezpłatne wejście do niemal 20 atrakcji turystycznych. Cena normalnego biletu ważnego dobę wynosi 50 zł. Dwukrotnie dłuższy kosztuje o 15 zł więcej. Posiadacz biletu normalnego za 80 zł może z przywilejów, jakie daje pakiet korzystać przez 72 godziny. Pakiet Rodzina & Zabawa skonfigurowany został z myślą o gustach rodzin, które oczekują atrakcji i usług dedykowanych dzieciom i ich opiekunom. Bilety są tańsze niż w pakiecie Zwiedzanie, kosztują odpowiednio od 40 do 60 złotych. Pakiet Komunikacja z Biletem Metropolitalnym, jest wygodną opcja dla osób planujących intensywne korzystanie ze środków komunikacji miejskiej – autobusów, tramwajów, trolejbusów, Szybkiej Kolei Miejskiej. Pakiet oprócz przemieszczania się uprawnia do bezpłatnego zwiedzania wybranych atrakcji, a także korzystania ze zniżek w miejscach kultury i rozrywki oraz w kilkunastu restauracjach partnerskich w Trójmieście. Bilet normalny w cenie 43 zł ważny jest przez dobę. Użytkownicy Pakietu Zwiedzanie i Pakietu Rodzina & Zabawa mogą skorzystać z Biletu Metropolitalnego, doładowując go do swoich kart.

Obiekt wyjątkowy na mapie Gdańska

W nowej edycji Karty Turysty GOT, po raz pierwszy znalazła się Bazylika Mariacka w 1965 roku bullą papieska Pawła VI podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej.

– Bardzo cieszy nas fakt, iż do grona partnerów naszego projektu dołączyła Bazylika Mariacka. Ten wyjątkowy na mapie Gdańska obiekt, wraz z punktem widokowym, będzie dostępny bezpłatnie dla użytkowników Karty Turysty od początku czerwca. – mówi Łukasz Wysocki, prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Inną nowością będą miedzy innymi rabaty na zakup usługi Fast Track oraz Executive Lounge w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, wypożyczalnia rowerów House of Bikes, czy tor gokartowy KartCenter Gdańsk.

Szczegółowe informacje o programie Karty Turysty GOT wraz cennikiem znajdują się na stronie visitgdansk.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!