W Pomorskiem powstało najwięcej w kraju lokalnych organizacji turystycznych. Co na tym zyskuje region?

Województwo wyróżnia się na tle innych

Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki UM Województwa Pomorskiego, prezes zarządu PROT …

Turystyka to branża, która kryzysu się nie boi. Zwłaszcza pomorska, bo ona staje się potęgą gospodarki regionu. Dzięki temu, że funkcjonuje tu wiele stowarzyszeń zabiegających o powstawanie atrakcyjnych ofert dla wczasowiczów i przyciąganie gości, także z zagranicy.

W Pomorskiem powstało najwięcej w kraju lokalnych organizacji turystycznych. Co z tego ma region - zapytaliśmy Martę Chełkowską, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, prezes Zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Czy widać dokonania LOT i jakie są efekty tych działań? Jeżeli bowiem LOT najliczniej w Polsce powstają właśnie w Pomorskiem, to w atrakcjach i liczbie przyjmowanych gości województwo to powinno wyróżniać się na tle innych. I dzielić się z nimi wiedzą oraz doświadczeniem.

- Stale współpracują z nami 23 lokalne organizacje turystyczne - mówi Marta Chełkowska, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (PROT). - Jedna ma trudności finansowe, nie stać jej na płacenie składek. Nie ma bowiem wsparcia od samorządu. Ponad 20 aktywnie działających LOT-ów na terenie województwa pomorskiego, to zadowalająca liczba. Mamy też ponad 120 punktów informacji turystycznej, najwięcej w Polsce. Te liczby świadczą o zaangażowaniu lokalnych społeczności i środowiska turystycznego.

Portale internetowe - magnesy na cudzoziemców

PROT stara się stwarzać lokalnym organizacjom turystycznym atrakcyjne warunki współpracy. Przede wszystkim, umożliwia dotarcie dziennikarzom zagranicznym do regionów. LOT i ich dokonania promowane są w mediach zagranicznych. - Wyjeżdżamy razem na targi, proponujemy witryny internetowe, które na wyszukiwarkach zajmują czołowe miejsca - mówi prezes Marta Chełkowska.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!