I Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „Agrotravel”

„Jak rzeczy małe stają się wielkimi”

Nagrodzeni za najlepsze produkty…Więcej »

Międzynarodowa Konferencja Popularnonaukowa, Karczma Regionalna, Jarmark Rękodzielnictwa, występy ponad 500 artystów ludowych, prezentacje regionów Irlandii, Mołdawii, Gruzji, Niemiec i Litwy, 14 polskich województw oraz 16 Lokalnych Grup Działania – to wszystko było w Kielcach podczas I Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „Agrotravel”.

Zorganizowali je Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, WTO – Światowa Organizacja Turystyczna, Europejska Federacja Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej „Eurogites”, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Koordynatorem wydarzeń była świętokrzyska ROT.

– Targi Agrotravel doskonale pokazują, jak rzeczy małe stają się wielkimi – oceniła imprezę wystawienniczą sekretarz stanu w Ministerstw Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska. - Dobrze się stało, że udało się zrealizować tak wielkie przedsięwzięcie, podczas którego grupy skupione wokół branży agroturystycznej mają okazję do zaprezentowania swojej oferty oraz wymiany doświadczeń. Mam nadzieję, że Targi „Agrotravel” wpiszą się na stałe do imprez wystawienniczych w Kielcach.

Specjalizacja targów najważniejsza

- Najważniejsze, co udało nam się osiągnąć, to specjalizacja targów - mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego . – Targi „Agrotravel” zgromadziły potentatów agroturystyki: regiony, lokalne grupy działania, związki gospodarstw i producentów żywności oraz atrakcje turystyczne. To duże przedsięwzięcie, szacujemy liczbę odwiedzających na 16 tysięcy. Targi kieleckie mają tendencję rozwojową, a to, że nasza Regionalna Organizacja Turystyczna ma w tym swój udział, to dla nas olbrzymia satysfakcja.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!