Konkurs na turystyczne zdjęcie Lublina

Wiele udanych zdjęć pozostaje wyłącznie na kartach pamięci aparatów ich właścicieli lub w laptopach. Dzięki konkursom fotograficznym stają się częścią artystycznych ekspozycji, wartościowym elementem akcji promocyjnych. W listopadzie trwa konkurs ogłoszony przez Lubelską Regionalna Organizację Turystyczną #LublinTravel, którego plonem będzie przedstawienie atrakcyjności turystycznej Lublina.

W konkursie może wziąć udział każdy, choć nie oznacza to zupełnej dowolności. Pierwszym krokiem, jaki uczynić musi każdy fotografujący Lublin, będzie samoocena, dokonanie wyboru dwóch najlepszych spośród wykonanych zdjęć. Regulamin konkursu stawia wyraźnie ograniczenie twórcom. Autorzy mogą zgłaszać do konkursu najwyżej dwa spośród serii wykonanych fotografii. Jest również niewygórowany, ale jednak próg, dochowania parametrów technicznych prac, długość dłuższego boku zdjęcia nie powinna być mniejsza niż 3 tys. pikseli. Istnieje również zastrzeżenie, podobne jak w przypadku innych konkursów, prace muszą być oryginalne, wcześniej nienagradzane, w tym w poprzedniej edycji #LublinTravel.

Rozstrzygniecie konkursu zapadało będzie w dwóch etapach. Podczas pierwszego internauci wybiorą dwadzieścia z nadesłanych i zaprezentowanych zdjęć, które z kolei oceni kapituła i wyłoni laureatów trzech pierwszych miejsc. Wśród nagrodzonych zdjęć może znaleźć się tylko jedno wykonane przez tego samego autora. Głosowanie w sieci potrwa od 6 do 11 grudnia. W tym miejscu, kolejne zastrzeżenie. Z praktyki internetowych plebiscytów wynika, że zdarzają się przypadki zwiększania liczby głosów przy wykorzystaniu technicznych trików znajdujących się w arsenałach programistów. Po stwierdzeniu przez organizatorów takiego przypadku, zdjęcie z pulą zgromadzonych polubieni w sposób nieregulaminowy, będzie z konkursu wyłączane.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.lublintravel.pl oraz profilu Facebook Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej www.facebook.com/infolublin. Wybrane prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej. Wręczenie nagród nastąpi podczas wernisażu otwierającego wystawę pokonkursową.

Zdjęcia oceniać będzie i nagrody przna jury w składzie Dorota Lachowska, wiceprezeska Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Natalia Wierzbicka, artystka multimedialna i fotografka, Marcin Dąbrowski, kierownik Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Wyczerpujące informacje o konkursie wraz z regulaminem zamieszczone są na stronie internetowej www.lublintravel.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!