Włoszanowo: wieś i jej mieszkańcy

Włoszanowo jest niewielką wsią, położoną na Pałukach, w gminie Janowiec Wielkopolski. Po dokładnym wyjaśnieniu daty pierwszej wzmianki historycznej miejscowe środowisko postanowiło urządzić w 2017 roku obchody 745-lecia wsi.

Jednym z punktów jubileuszu było opracowanie i wydanie książki o Włoszanowie. Oprócz krótko potraktowanej historii głównym elementem publikacji są 53 relacje mieszkańców spisane przez Barbarę Skarbińską-Szocińską. To trudne losy prostych ludzi ze wsi, z których wyłania się duma z osiągnięć i zadowolenie z przeżytych chwil. Uzupełnieniem książki jest sprawozdanie z obchodów, między innymi z sierpniowych dożynek gminnych.

To znakomita praca zarówno historyczna, jak i socjologiczna. Wydanie zostało sfinansowane ze środków miejscowego środowiska przy wsparciu samorządu gminy.

Włoszanowo: wieś i jej mieszkańcy, opr. Barbara Skarbińska-Szocińska, Jerzy Szociński, Wydawnictwo Acarus, Włoszanowo 2017

Książka znakomicie została przyjęta i nakład 500 egzemplarzy w znacznym stopniu już się rozszedł. Jedynym miejscem, gdzie jeszcze jest dostępna, to sklep wiejski Marii i Andrzeja Pawlaków, Włoszanowo 15a. Sprzedaż internetowa nie jest prowadzona.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!