Architectural Guide: Wrocław Architekturführer Danzig – Gdańsk, Sopot, Gdynia

Staranne opracowanie edytorskie, wysoki poziom opracowania graficznego, rzetelność dokumentacji krajoznawczej. Przewodniki będą ozdobą każdej kolekcji krajoznawczej.

Wrocław

Wrocław jest jednym z najstarszych miast w Polsce o długiej i burzliwej historii, którą widać na każdym kroku. Przez wieki miasto było przekazywane z rąk do rąk w różnych okolicznościach. Po drugiej wojnie światowej zostało włączone do Polski. Choć prawie siedemdziesiąt procent tkanki miejskiej uległo zniszczeniu, obecnie znajduje się w nim wiele zabytków architektonicznych. We Wrocławiu stoi prawie osiem tysięcy kamienic i jest to jeden z największych tego typu kompleksów w Europie.

Publikacja zawiera atrakcyjny opis ponad 150 budynków: od awangardowych bloków mieszkalnych z lat 60. i 70. do Hali Stulecia, uznanej przez American Getty Foundation za jedną z dziesięciu najważniejszych przykładów modernizmu XX wieku. Zaprezentowano także współczesne projekty proponowane przez najbardziej znanych architektów w Polsce.

Gdańsk, Sopot, Gdynia

Gdańsk – miasto bursztynu z odbudowaną starówką, Sopot – znany kurort i muzeum architektury z secesyjnymi willami, Gdynia – miasto awangardowego modernizmu minionego stulecia z nowoczesnym portem – tworzą Trójmiasto. Łączą sią w ten sposób trzy główne nurty XX wieku, które zainicjowały fundamentalne debaty architektoniczne.

Na bazie budynków i projektów autorzy przewodnika wyruszają przez Trójmiasto w poszukiwaniu śladów – pieszo, rowerem, pociągiem lub samochodem. Bogate w wiedzę teksty obiektów, obszerny plan i materiał zdjęciowy, a także dygresje do cech architektury stanowią idealną pomoc w eksploracji regionu.

Architectural Guide: Wrocław, Marcin Szczelina, Aaron Betsky, Wydawnictwo DOM publishers, Berlin 2017

Architekturführer Danzig – Gdańsk, Sopot, Gdynia, Justyna Borucka, Harald Gatermann, Wydawnictwo DOM publishers, Berlin 2017

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!