Najlepsze książki krajoznawcze i turystyczne

Pod patronatami Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej trwa 27. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej organizowanego przez Zarząd Główny PTTK. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 listopada, uroczyste ogłoszenie laureatów nastąpi w czasie Tour Salonu Międzynarodowych Targów Poznańskich w lutym przyszłego roku.

Na przekór obiegowym opiniom o zmierzchu druku w dobie dominującej informacji elektronicznej, książki i broszury nadal posiadają znaczące grono czytelników. Na szczególne słowa uznania zasługuje dorobek ogólnopolskiego konkursu PTTK dla wydawców albumów i opracowań krajoznawczych, informatorów, przewodników, monografii, map, atlasów i wydawnictw dla dzieci. Dzięki inicjatywie Zarządu Głównego PTTK, znacząco powiększa się biblioteka wartościowych publikacji wyróżniających się wysoką jakością dokumentacji krajoznawczo-turystycznej, językiem i stylem wypowiedzi autorów, użytecznością w zakresie informacji krajoznawczej i turystycznej, a także sztuki edytorskiej. Rozwijana z powodzeniem formuła konkursu przyczynia się do popularyzacji wiedzy o narodowej turystyce.

PTTK z zaproszeniem do udziału w konkursie zwraca się co roku do autorów i wydawców literatury krajoznawczo-turystycznej, związków twórczych i organizacji społecznych. Zgłaszać można dowolną liczbę publikacji, które ukazały się drukiem w latach 2017-2018 z wyjątkiem tych, które zostały nagrodzone w poprzedniej edycji konkursu. Zgodnie z regulaminem kapituła dokona oceny i wyboru najlepszych pozycji w następujących sześciu kategoriach. Albumy krajoznawcze; przewodniki; monografie i inne opracowania krajoznawcze; mapy i atlasy; wydawnictwa dla dzieci, informatory krajoznawcze. Udział w konkursie wymaga poniesienia kosztów, 50 złotych za każde zgłoszone wydawnictwo zaklasyfikowane do jednej z pięciu pierwszych wymienionych kategorii i połowę tej kwoty za każdy informator. W pracach jury wezmą udział krajoznawcy, znawcy sztuki edytorskiej i kartografowie. Noty o nagrodzonych publikacjach w 27. edycji konkursu zamieszczone zostaną w Aktualnościach Turystycznych.

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 listopada na adres Centralnej Biblioteki PTTK przy ulicy Senatorskiej 11 w Warszawie. Uroczyste ogłoszenie laureatów nastąpi w czasie Tour Salonu Międzynarodowych Targów Poznańskich 1-3 lutego 2019 roku.

Regulamin 27. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, formularz zgłoszeniowy oraz numer rachunku, na który należy dokonywać wpłat, znajduje się Tutaj

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!