Podróże kulinarne

Na półki księgarskie trafiła interesująca pozycja „Smaki Polski. Zwiedzaj Polskę ze smakiem. Przewodnik kulinarny po Polsce”. Rekomendacją publikacji jest znak polskiej turystyki POLSKA udzielony przez Polską Organizację Turystyczną. 

Książka polecana jest osobom, które odwiedzając różne zakątki Polski, lubią pokosztować lokalną kuchnię. Zawiera informacje o restauracjach wchodzących w skład szlaków, w tym należących do Konsorcjum Szlaków Kulinarnych funkcjonującego przy Polskiej Organizacji Turystycznej, regionalnych wydarzeniach kulinarnych, charakterystykę kuchni, opisy najbardziej znanych i nieco zapomnianych potraw oraz produktów, a także przepisy. Publikacja zainteresuje zarówno turystów, którzy chcą odkrywać smaki poszczególnych regionów naszego kraju, jak i przedstawicieli polskiej branży turystycznej oraz restauratorów.

Przewodnik, którego autorem jest Robert Stępowski, od ponad 10 lat zajmujący się marketingiem terytorialnym, powstał we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi, urzędami marszałkowskimi i osobami zarządzającymi szlakami kulinarnymi.

Zaletą czytelniczą książki są intencje, które skłoniły autora do podjęcia tematyki szlaków kulinarnych. Wynikają z własnych potrzeb i doświadczeń. – Odwiedzając różne regiony Polski często sam chciałem spróbować tradycyjnych i charakterystycznych dla danego miejsca potraw lub produktów, ale rzadko w przewodnikach lub stacjonarnych punktach informacji turystycznej, potrafiono mi wskazać takie potrawy i rekomendować sprawdzone, certyfikowane miejsca. Jestem przekonany, że wielu turystów boryka się z podobnymi problemami. Stąd pomysł na ten przewodnik wzbogacony o listę najpopularniejszych wydarzeń kulinarnych odbywających się w każdym regionie kraju oraz przepisy, umożliwiające samodzielne przygotowanie najbardziej tradycyjnych potraw regionalnych – wyjaśnia Robert Stępowski.

Patronem medialnym publikacji jest PR 1 Polskiego Radia.

„Smaki Polski. Zwiedzaj Polskę ze smakiem. Przewodnik kulinarny po Polsce”, autor Robert Stępowski. Wydawnictwo Roster, Rawa Mazowiecka.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!