Zachodniopomorskie

Przyszłość zależy od współpracy w regionie i aktywności naszych członków

- ZROT zajmuje się w ogólnym ujęciu kreowaniem wizerunku województwa zachodniopomorskiego jako regionu atrakcyjnego turystycznie. Czym w tym obszarze aktywności charakteryzują się działania skierowane do mieszkańców regionu, a czym do turystów z zewnątrz?

Ryszard Zdrojewski, przewodniczący Komisji Turystyki ZMB

Silny głos w sprawie Regionu Morza Bałtyckiego

Region Morza Bałtyckiego, gdzie różnorodność krajów otaczających Bałtyk zapewniła swoim mieszkańcom podstawę dobrego życia, nazywany jest szczególnym, wręcz specyficznym regionem naszego kontynentu - Europą Bałtycką pełną niepowtarzalnych cech i właściwości. Jego specyfika uwidacznia się nie tylko pod względem geograficzno-przestrzennym, ale także kulturowo-etnicznym i gospodarczym. W celu reprezentowania ważnych interesów tego regionu utworzono Związek Miast Bałtyckich.

Certyfikat 2004 - Wakacyjny Festiwal Gwiazd…Więcej »

Najlepsze produkty turystyczne województwa zachodniopomorskiego

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz kolejny bierze udział w ogłoszonym przez POT konkursie na „Najlepszy produkt turystyczny” nagradzany Certyfikatem POT.

Wyróżnienie dla Barlinka…Więcej »

Wyróżnienie dla Barlinka

24 czerwca w warszawskim hotelu Sheraton ogłoszono wyniki pierwszej polskiej edycji Konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje - „Eden”.

„Żegluje Szczecin”

Zachodniopomorski Festiwal Fotografii i Filmu Turystycznego

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna od kilku lat jest organizatorem konkursu pn. Zachodniopomorski Festiwal Fotografii i Filmu Turystycznego, którego celem jest promocja atrakcji, walorów i zabytków Pomorza Zachodniego.

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski…Więcej »v

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - projekt na wielka skalę

Wbrew powszechnym opiniom turystów Zachodniopomorskie to nie tylko morze i plaża. To także wiele szlaków wodnych dających wielką szansę miłośnikom żagli. Dlatego Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z partnerami, korzystając z możliwości pozyskania środków unijnych z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (Działanie 6.4), postawiła na rozwój sieci marin i portów turystycznych dla żeglarzy.

Za chwilę zetrą się w walce…Więcej »

Festiwal Słowian i Wikingów

Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie to wyprawa w czasie do mroków wieków średnich, podczas której poznacie kulturę wczesnośredniowiecznych ludów nadbałtyckich.

Tu, w Centrum Słowian i Wikingów możesz przeżyć przygodę swojego życia…Więcej »

Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej

Wolin jest prawdziwym Centrum Słowian i Wikingów. Już nie tylko festiwal średniowiecznych wojów, ale także działający od kilku lat skansen związany ze średniowieczną historią Wolina propaguje wiedzę o dawnych plemionach zamieszkujących ten teren. Skansen został zbudowany na wyspie leżącej na rzece Dziwna - vis a vis centrum współczesnego miasta.

Nad Szczecinem góruje Zamek Książąt…Więcej>>

Szczecin - archipelag atrakcji

Szczecin, to miasto wyjątkowe i fascynujące. Dzięki XIX-wiecznej rozbudowie zyskało oryginalny układ urbanistyczny, w dużej części wzorowany na paryskim. Na ponadtysiącletnią historię Szczecina składają się dzieje książęcej dynastii Gryfitów, zwierzchność Danii, panowanie brandenburczyków, rządy pruskie i szwedzkie, kwaterowanie francuskich wojsk Napoleona czy armii rosyjskiej, liczne wojny i pojawiające się między nimi okresy gospodarczego rozkwitu.

Fragment Krainy 44 wysp…Więcej »

Świnoujście – miasto na 44 wyspach

Mało kto wie, że mamy w Polsce prawdziwy archipelag składający się aż z 44 wysp („Kraina 44 wysp”). Leży na nim jeden z najlepiej znanych nadmorskich kurortów. Tym jedynym polskim miastem leżącym na kilkudziesięciu wyspach jest Świnoujście, otoczone wodami Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego i cieśniny Świna.

Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!