Aktywny polski archipelag

Świnoujście – miasto na 44 wyspach

Fragment Krainy 44 wysp…Więcej »

Mało kto wie, że mamy w Polsce prawdziwy archipelag składający się aż z 44 wysp („Kraina 44 wysp”). Leży na nim jeden z najlepiej znanych nadmorskich kurortów. Tym jedynym polskim miastem leżącym na kilkudziesięciu wyspach jest Świnoujście, otoczone wodami Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego i cieśniny Świna.

Trzy największe wyspy - Uznam, Wolin i Karsibór są zamieszkane. Każda z nich posiada odmienny charakter. Wyspa Uznam (którą dzielimy z Niemcami) to centrum administracyjne, dzielnica uzdrowiskowa i wyjątkowa plaża. Na wyspie Wolin dominującą rolę odgrywa gospodarka morska; natomiast wyspa Karsibór - to zielona ostoja ciszy i spokoju.

Co roku tysiące turystów z Polski i zza granicy wybiera Świnoujście na miejsce swojego wypoczynku. Przyciągają ich doskonałe warunki klimatyczne, sprzyjające zarówno rekreacji, jak i leczeniu, wyspiarskie położenie, bogactwo przyrody, najcieplejsze kąpielisko na polskim wybrzeżu o temperaturze wody osiągającej 23ºC, plaża z drobnym, złocistym piaskiem, najdłuższa i najszersza nad Bałtykiem, a do tego czterokrotnie wyróżniona międzynarodowym certyfikatem jakości - „Błękitna Flaga”. Atutem jest również dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna.

Wyspy zdrowia i urody

Przez cały rok w mieście przebywają liczni kuracjusze. Naturalne złoża borowin i solanek, nowoczesna baza zabiegowa oraz wykwalifikowana kadra umożliwiają skuteczne leczenie wielu schorzeń, m.in. narządów ruchu, układu oddechowego, kręgosłupa. Uzdrowisko od lat specjalizuje się w leczeniu chorób z zakresu endokrynologii, kardiologii, dermatologii. W szerokiej ofercie zabiegów szczególnie polecane są te wykorzystujące naturalne złoża solanek i borowin. Coraz bogatsza jest oferta ośrodków wypoczynkowych, hoteli posiadających w swojej ofercie pakiety zabiegów odnowy biologicznej z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i kosmetyków znanych firm. W Świnoujściu nie tylko się leczy, ale również odzyskuje siły i energię.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!