Atrakcje w Centrum Słowian i Wikingów

Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej

Tu, w Centrum Słowian i Wikingów możesz przeżyć przygodę swojego życia…Więcej »

Wolin jest prawdziwym Centrum Słowian i Wikingów. Już nie tylko festiwal średniowiecznych wojów, ale także działający od kilku lat skansen związany ze średniowieczną historią Wolina propaguje wiedzę o dawnych plemionach zamieszkujących ten teren. Skansen został zbudowany na wyspie leżącej na rzece Dziwna - vis a vis centrum współczesnego miasta.

Jest to rekonstrukcja zabudowań wczesnośredniowiecznego Wolina z IX-XI w. Zwiedzając domy i warsztaty na własne oczy można przekonać się jak wyglądało życie codzienne dawnych Wolinian. We wnętrzach chat znajdują się repliki i stylizacje mebli, narzędzi, przedmiotów codziennego użytku.

W Wolińskiej osadzie prowadzone są pokazy i nauka dawnych rzemiosł. Nasi przodkowie używali prostych narzędzi i praktycznie wszystko - od igły do szycia, po budowę domów, było wykonywane ręcznie i samodzielnie. Organizowane są więc „lekcje żywej historii” dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty archeologii eksperymentalnej, w których każdy może wziąć udział.

Od wschodu do zachodu słońca

Projekt Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej współfinansują marszałek województwa zachodniopomorskiego i starosta powiatu kamieńskiego. Jest to jedyna i niepowtarzalna okazja bezpośredniego zapoznania się z wczesnośredniowiecznym rzemiosłem pod okiem średniowiecznych rzemieślników i odtwórców o dużej wiedzy historycznej i praktycznej. Nic nie jest takie trudne jak się na początku wydaje - wiedza, umiejętności, narzędzia, surowce czekają na miejscu. Wystarczy po wysłaniu zgłoszenia i zaakceptowaniu wcześniej podanego regulaminu, po prostu przyjechać i zacząć działać. A wtedy od wschodu do zachodu słońca – jak zapewniają organizatorzy – można zgłębiać tajniki dawnych rzemiosł.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!