Opolskie

Głosujemy na „Top 5” opolskiego

Od początku czerwca na portalu narodowym www.polska.travel.pl, trwa głosowanie na największe atrakcje turystyczne polskich regionów. Internauci wybierają spośród najbardziej reprezentatywnych propozycji dla szesnastu województw. W pierwszej turze, głosy oddawano na „Top 5" regionu śląskiego. Bezkonkurencyjny okazał się Szlak Orlich Gniazd. Przez najbliższe dwa tygodnie głosujemy na reprezentacyjną piątkę województwa opolskiego.

Stanisław Rakoczy, prezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Mamy mnóstwo planów i chęci do realizacji kolejnych wyzwań

Stanisław Rakoczy, prezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Listopad 2009. Szkolenie w Borkach Małych

Dbamy o kadrę turystyczną

Jednym z celów statutowych Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej jest podnoszenie kwalifikacji pracowników branży turystycznej. Zadanie to z powodzeniem realizowane jest od roku 2006.

Czesław Choroś, skarbnik OROT odbiera Wyróżnienie dla Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Wyróżnienie dla Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Zarząd Województwa Opolskiego postanowił wynagrodzić opolskie organizacje pozarządowe, które swoją ciężką pracą starają się pomóc innym, wdrażać ciekawe pomysły, a tym samym promować Opolszczyznę w kraju i za granicą. W tym celu ogłoszono I edycję Konkursu „Opolskie Niezapominajki”, który miał wyłonić najlepszą organizację pozarządową województwa opolskiego w 2008 roku.

Józef Sebesta, marszałek województwa opolskiego

My, Opolanie, jesteśmy realistami. Zakładamy określone cele i konsekwentnie je urzeczywistniamy

Aktualności Turystyczne: - Panie Marszałku, czy województwo opolskie jest atrakcyjne pod względem turystycznym, czy może konkurować z innymi regionami w kraju?

Koncepcja modernizacji elewacji OCIT przy ul. Żeromskiego 3 w Opolu według projektu arch. Marka Miku

Otwarcie obiektu planowane na wiosnę 2010 roku

Od wielu lat, zarówno turyści odwiedzający województwo opolskie, jaki i mieszkańcy regionu, narzekają na brak profesjonalnych punktów informacji turystycznych. Wciąż jest zapotrzebowanie na tego typu miejsca. Ich funkcję pełnią obecnie biura Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz punkty „it” podlegające samorządom gminnym i powiatowym.

Eleganckie stoisko Opolszczyzny na jubileuszowym „Tour Salonie” w Poznaniu

Nagrodzeni i szczęśliwi

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Departamentem Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego przygotowały na XX edycję Międzynarodowych Targów Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon 2009” w Poznaniu specjalną ekspozycję targową, nawiązującą do symboli i atrakcji turystycznych Opolszczyzny.

Dni Twierdzy Nysa

Główną ideą Dni Twierdzy Nysa jest promocja nyskich fortyfikacji oraz dziedzictwa kulturowego jako atrakcyjnego produktu turystycznego. Miejsce wydarzeń stanowią: osiemnastowieczny Fort nr 2, Fort Wodny oraz Bastion św. Jadwigi w Nysie będące częścią większej całości – zabytkowych budowli dawnej Twierdzy Nysa.

Katarzyna Sobierajska, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki … Więcej »

Konferencja „Współpraca w zakresie rozwoju i promocji turystyki”

Sala konferencyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego na Ostrówku w Opolu, zgromadziła 7 grudnia ponad 70 uczestników konferencji pt. „Współpraca w zakresie rozwoju i promocji turystyki”, której organizatorem była Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz Polską Organizacją Turystyczną. Konferencja zainaugurowała kilkudniowe święto turystyki na Opolszczyźnie. Jej kontynuację stanowią kolejne, trzy dni szkoleń dla branży turystycznej.

Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!