I edycja Konkursu „Opolskie Niezapominajki”

Wyróżnienie dla Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Czesław Choroś, skarbnik OROT odbiera Wyróżnienie dla Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Zarząd Województwa Opolskiego postanowił wynagrodzić opolskie organizacje pozarządowe, które swoją ciężką pracą starają się pomóc innym, wdrażać ciekawe pomysły, a tym samym promować Opolszczyznę w kraju i za granicą. W tym celu ogłoszono I edycję Konkursu „Opolskie Niezapominajki”, który miał wyłonić najlepszą organizację pozarządową województwa opolskiego w 2008 roku.

Głównym zadaniem przedsięwzięcia była promocja najlepszych pomysłów na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz wzmocnienie wizerunku III sektora. Ponadto oceniano każdy, zgłoszony podmiot według jego dokonań, ilości zrealizowanych projektów, skuteczności pozyskiwania funduszy unijnych oraz współpracy z innymi organizacjami.

Kapituła spośród 22 zgłoszonych do konkursu kandydatur wyłoniła i uhonorowała sześć najlepszych organizacji non profit województwa opolskiego, które realizują największą liczbę zadań publicznych.

Pierwsze miejsce i tytuł „Opolskiej Niezapominajki 2008” zajęło działające od 18 lat Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej. Wyróżnienia otrzymali: Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Opolskie Forum Organizacji Socjalnych i Polski Związek Niewidomych - Okręg Opolski.

Zarząd Województwa postanowił nadać pierwszej edycji Konkursu „Opolskie Niezapominajki” odpowiednią oprawę. Ogłoszenie wyników oraz oficjalne wręczenie nagród odbyło się 11 września 2009 roku i zostało połączone z konferencją pt. „Szanse i możliwości III sektora”. W imieniu Stowarzyszenia wyróżnienie z rąk wicemarszałków województwa opolskiego odebrał skarbnik OROT Czesław Choroś.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!