Opolskie Centrum Informacji Turystycznej

Otwarcie obiektu planowane na wiosnę 2010 roku

Koncepcja modernizacji elewacji OCIT przy ul. Żeromskiego 3 w Opolu według projektu arch. Marka Miku

Od wielu lat, zarówno turyści odwiedzający województwo opolskie, jaki i mieszkańcy regionu, narzekają na brak profesjonalnych punktów informacji turystycznych. Wciąż jest zapotrzebowanie na tego typu miejsca. Ich funkcję pełnią obecnie biura Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz punkty „it” podlegające samorządom gminnym i powiatowym.

„It” na Opolszczyźnie …

Pośrednio informacji udzielają również niektóre lokalne biura podróży i obiekty noclegowe, aczkolwiek traktują to jako działalność dodatkową. Ograniczenia techniczne, finansowe oraz czasowe często powodują, iż wśród punktów udzielających informacji turystycznej w województwie opolskim, brakuje wymiany doświadczeń i informacji o bieżących wydarzeniach i realizowanych przedsięwzięciach. Problem tkwi m.in. w nadal niskiej świadomości potrzeby powstawania takich obiektów. Istotne, jeśli nie najważniejsze, są również fundusze, z którymi wiąże się stworzenie takich miejsc oraz zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanej i opłaconej kadry, posiadającej szeroką wiedzę na temat Regionu. Złożoność tych przeszkód powoduje zastój w tworzeniu, jak i rozwoju już istniejących punktów „it”.

Problemy te, zgłaszane przez poszczególne regiony i środowiska lokalne, dostrzegła również Polska Organizacja Turystyczna, która powołała w tym celu zespół specjalistów pracujących nad stworzeniem Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

… i w Opolu

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!