Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Konferencja „Współpraca w zakresie rozwoju i promocji turystyki”

Katarzyna Sobierajska, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki … Więcej »

Sala konferencyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego na Ostrówku w Opolu, zgromadziła 7 grudnia ponad 70 uczestników konferencji pt. „Współpraca w zakresie rozwoju i promocji turystyki”, której organizatorem była Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz Polską Organizacją Turystyczną. Konferencja zainaugurowała kilkudniowe święto turystyki na Opolszczyźnie. Jej kontynuację stanowią kolejne, trzy dni szkoleń dla branży turystycznej.

Konferencję oficjalnie rozpoczęli Stanisław Rakoczy, prezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Józef Szebesta, marszałek województwa opolskiego oraz Teresa Karol, wicemarszałek województwa opolskiego. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Katarzyna Sobierajska, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, która przedstawiła zgromadzonym dokument pn. „Kierunki rozwoju turystyki do 2015 roku”. Przypomniała też, że po raz pierwszy kwota przewidziana na rozwój turystyki w latach 2007-2013 jest znacząca - wynosi 1,5 mld euro. Pieniądze można pozyskać z różnych programów operacyjnych oraz regionalnych.

Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, przedstawiła dokument pn. „Marketingowa Strategia Polski w sektorze turystyki na lata 2008-2015”, zwracając przy tym uwagę, że w najbliższych latach kampania promocyjna Polski nakierowana będzie przede wszystkim na rynki Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Norwegii. W tym roku Polska będzie się promować poprzez atmosferę swoich miast, rok 2010 (rok szopenowski) upływać ma pod hasłem muzycznej Polski.

Nawiązując do poprzednich wystąpień, Magdalena Piasecka, prezes Convention Bureau - Wrocław zaprezentowała „Zasady przygotowania bazy hotelowej na UEFA EURO 2012”, zachęcając równocześnie przedstawicieli branży hotelarskiej i właścicieli obiektów noclegowych do składania ofert dotyczących udostępniania bazy noclegowej na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Wrocław, który musi dysponować na potrzeby UEFY 2.745 pokojami w standardzie trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowym ma w tej chwili przygotowaną ofertę w 76 procentach. Oprócz nowo budowanych hoteli wykorzystywane będą luksusowe noclegi oddalone o dwie godziny jazdy od wrocławskiego stadionu, a to daje szansę Opolanom i ich ofercie.

Zwieńczeniem pierwszej części konferencji było uroczyste podpisanie trzech, ważnych porozumień o współpracy w dziedzinie turystyki i promocji - Listu intencyjnego pomiędzy Polską Organizacją Turystyczną a Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną, Porozumienia intencyjnego pomiędzy „Convention Bureau - Wrocław”, Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego a Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną oraz Porozumienia o współpracy pomiędzy Opolską Izbą Gospodarczą a Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!