Opolszczyzna na XX targach turystycznych „Tour Salon 2009” w Poznaniu

Nagrodzeni i szczęśliwi

Eleganckie stoisko Opolszczyzny na jubileuszowym „Tour Salonie” w Poznaniu

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Departamentem Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego przygotowały na XX edycję Międzynarodowych Targów Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon 2009” w Poznaniu specjalną ekspozycję targową, nawiązującą do symboli i atrakcji turystycznych Opolszczyzny.

Prezentację regionalną współtworzyli również obecni na targach członkowie OROT: Urząd Miejski w Prudniku, Gmina Turawa oraz Biuro Podróży „Karlik”, a także wieloletni partner targowy OROT - Urząd Miasta Opola. Na stoisku Opolszczyzny można było zapoznać się przede wszystkim z materiałami promującymi produkty turystyczne, które zostały nagrodzone Certyfikatem OROT, czyli folderami propagującymi Dni Twierdzy Nyskiej oraz atrakcje samej Nysy; Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie wraz z atrakcjami Gminy Rudniki oraz Opolski Ogród Zoologiczny. Ponadto dużym powodzeniem cieszyły się przewodniki – „Atrakcje turystyczne Śląska Opolskiego”, „Piesze szlaki Śląska Opolskiego” oraz „Szlaki rowerowe Śląska Opolskiego”. Zainteresowanie budziły także foldery z Góry św. Anny oraz mapy tematyczne Śląska Opolskiego.

Certyfikat POT dla Dni Twierdzy Nyskiej

Po ponad miesiącu oczekiwań na ogłoszenie wyników, podczas uroczystej Gali XX „Tour Salonu” w Poznaniu, wśród 14 triumfatorów Konkursu na Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, znalazł się produkt zgłoszony przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną – „Dni Twierdzy Nysa”. Nagrodę z rąk Kapituły Konkursowej odebrał wiceburmistrz Nysy Aleksander Juszczyk, który przybył na Galę w asyście gwardii - osób biorących udział w corocznych bitwach o Twierdzę Nysa, ubranych w stroje z epoki. To wielki sukces dla całego województwa opolskiego, szczególnie, że Opolszczyzna po raz pierwszy brała udział w tym konkursie. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli się pochwalić następnymi atrakcjami Śląska Opolskiego.

III miejsce za cykl map turystycznych „Śląsk Opolski”

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!