Łódzkie

Głosujemy na „Top 5” regionu łódzkiego

Rozpoczęła się kolejna runda głosowania na portalu narodowym www.polska.travel. Internauci wybierają największe atrakcje turystyczne polskich regionów. Za nami trzy tury konkursowego sondażu „Top 5". O głosy internautów ubiegały się województwa śląskie, opolskie i małopolskie. Przez najbliższe dwa tygodnie, do 31 lipca, głosujemy na jedną z pięciu reprezentatywnych propozycji regionu łódzkiego.

Chwila po otwarciu wystawy…

Przepraszam, czy te obrazy są na sprzedaż?

Czy może być coś piękniejszego niż ulotna chwila zaklęta przez artystę na płótnie? Szczególnie, że wtedy nie jest ona tak nieuchwytna, a tym samym na dłużej zapada nam w pamięć. Niezwykły pomysł utrwalenia piękna województwa łódzkiego zrodził się spontanicznie i od razu zyskał sobie wielu zwolenników.

W gościnie u białych kangurów

Na mapie atrakcji turystycznych naszego regionu od niedawna pojawił się nowy zielony punkt. W powiecie poddębickim, w miejscowości Borysew, na obszarze 15 ha utworzono pierwsze w naszym regionie i jedno z największych w Polsce ZOO Safari.

Identyfikator ankietera…Więcej »

Wszędzie tam, gdzie można spotkać turystów

ROT Województwa Łódzkiego przystąpiła w sierpniu do przeprowadzenia badań ankietowych przyjazdowego ruchu turystycznego w Łodzi i województwie łódzkim. Badania te posłużą do opracowania raportu określającego najpierw poziom ruchu turystycznego, a w przyszłych latach także tendencji jego zmian.

Łódzkie Regionem Partnerskim

Łódzkie Region Partnerski Tour Salon 2008 to wspólne przedsięwzięcie Międzynarodowych Targów Poznańskich, Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Urzędu Miasta w Łodzi.

Drogowskaz rozwoju turystyki w regionie

17 kwietnia 2008 roku w Hotelu Grand w Łodzi miała miejsce konferencja podsumowująca realizację projektu „Turystyka - Wspólna Sprawa” w województwie łódzkim.

Otwarcie Kompleksu Termalno-Basenowego „Termy Uniejów”… Więcej »

Inwestycja za 16 mln zł

W zeszłym roku w czerwcowym numerze Aktualności Turystycznych zamieściliśmy artykuł dotyczący wykorzystania funduszy unijnych w Uniejowie. Projekt Term Uniejów wydawał się wtedy tak bajkowy, że niektórzy z niedowierzaniem przyjmowali fakt, że już w tym roku w Uniejowie, będzie się można wykąpać w najprawdziwszych wodach termalnych i to w centrum Polski.

Ławeczka Tuwima  przy ul. Piotrkowskiej 104…Więcej »

Miasto w pięciu odsłonach

Łódź to miasto niezwykłe – warto zatrzymać się tu na dłużej, by zanurzyć się w jego niepowtarzalnej atmosferze, poznać niezwykłą historię i przeżyć niezapomnianą przygodę!

Zadaszona część rekreacyjna Aquaparku Fala… Więcej »

Największy w Polsce park wodny

Aqua Park Fala jest nowym punktem na mapie atrakcji turystycznych w Łodzi oraz nowym członkiem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. To największy w całej Polsce park wodny. Jednocześnie może on pomieścić 1.200 osób. Na powierzchni kilku hektarów skupiono masę atrakcji.

Zbigniew Frączyk, dyrektor Biura ROT WŁ

Priorytety działań ROT Województwa Łódzkiego w 2008 roku

- W 2008 roku ROT Województwa Łódzkiego postawiła przed sobą kilka priorytetów, które poprzez sukcesywne działania bądź to już zostały osiągnięte, bądź trwają lub lada dzień będą realizowane.

Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!