ZOO Safari Borysew

W gościnie u białych kangurów

Na mapie atrakcji turystycznych naszego regionu od niedawna pojawił się nowy zielony punkt. W powiecie poddębickim, w miejscowości Borysew, na obszarze 15 ha utworzono pierwsze w naszym regionie i jedno z największych w Polsce ZOO Safari.

 - Przygotowania i gromadzenie zwierząt trwały trzy lata, tj. od 2005 roku. Początkowo zajmowaliśmy się hodowlą strusi afrykańskich. W latach 2001-2003, gdy zainteresowanie hodowlą słabło, podjęliśmy decyzję o przekwalifikowaniu profilu działalności firmy. Nie mniej jednak pasja i zamiłowanie do zwierząt pozostały – wspomina Andrzej Pabich, właściciel ZOO Safari Borysew.

W ZOO Safari żyje ponad 40 gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów. Zasięg prowadzonej działalności ZOO obejmuje cały kraj. Dowodem na to jest chociażby duża ilość odwiedzających turystów oraz grup zorganizowanych, m.in. ze szkół i przedszkoli. Od 12 lipca do ZOO Safari w Borysowie przyjechało około 30 tysięcy turystów! Charakterystyka prowadzonej działalności polega na hodowli, nauce i edukacji ekologicznej. Nie ulega wątpliwości, iż edukacja ekologiczna odgrywa jedną z najistotniejszych ról.

- Otwarcie ZOO Safari pozwoliło nawiązać współpracę z innymi zwierzyńcami zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Dzięki temu możemy pochwalić się wyjątkowymi zwierzętami z całego świata. Dokładnie opracowane tabliczki informacyjne oraz odpowiednio dobrany personel, z którego każdy pracownik potrafi udzielić rzeczowych informacji, przyczyniają się w bardzo dużym stopniu do upowszechniania wiadomości o przyrodzie, spełniając jednocześnie rolę dydaktyczno-popularyzacyjną, zaznajamiając wszystkich zwiedzających z różnymi przedstawicielami świata zwierzęcego, ich wyglądem i obyczajami. Z myślą o najmłodszych stworzyliśmy plac zabaw oraz mini ZOO, w którym dzieci mają możliwość bezpośredniego kontaktu z kózkami, owieczkami, alpakami, i wieloma innymi przedstawicielami fauny – dodaje Michał Osmulski, kierownik ZOO Safari.

W związku z ciągle zmniejszającą się populacją zwierząt dziko żyjących na całym świecie, idea powstania ZOO Safari w Borysewie zdobyła szerokie grono zwolenników. W przyszłym roku planuje się uruchomienie sali wykładowej i projekcyjnej, w której w formie wykładu będą prowadzone zajęcia mające na celu szerzenie wiedzy o świecie zwierząt. Ponadto właściciel przymierza się do otwarcia ogrodu botanicznego w bezpośrednim sąsiedztwie ZOO Safari.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!