ZOO Safari Borysew

W gościnie u białych kangurów

- Już teraz jesteśmy w trakcie nawiązywania kontaktów i prowadzenia rozmów oraz kompletowania wymaganych dokumentów w celu poszerzenia działalności w tym zakresie – uzupełnia Andrzej Pabich.

Bardzo dużą atrakcją oraz walorem turystycznym gminy jest występowanie największych i najcieplejszych w Polsce wód geotermalnych. W pobliskim Uniejowie już działają Termy Uniejów. Plany Urzędu Gminy w zakresie wykorzystania wód geotermalnych są również bardzo obiecujące. Poddębice posiadają ogromny potencjał do wykorzystania wód termalnych, jako źródła terapii i leczenia chorób układu krążenia, i nie tylko. Obecnie są prowadzone prace wykończeniowe na ostatnich piętrach nowego, ośmiopiętrowego szpitala, co czyni go jednym z największych szpitali w województwie. Ponadto jest przygotowywana dokumentacja pod budowę czterogwiazdkowych hoteli, jako bazy noclegowej dla piłkarzy Euro 2012. Właściciele ZOO Safari w Borysowie wiążą z tym wiele nadziei.

- Nasze przedsięwzięcie nie jest uciążliwe dla środowiska. Nie emitujemy żadnych pyłów, hałasów ani innych zanieczyszczeń. Staramy się stworzyć miejsce wyciszenia i spokoju. Naszym zwierzętom zapewniamy warunki zbliżone do tych naturalnych. Najlepszym dowodem jest fakt wielu narodzin w naszym ZOO. Już od miesiąca jest z nami osiołek Poitou. To najstarsza i najrzadsza odmiana osła na świecie. W Polsce jest tylko kilka osobników tego gatunku, z czego dwa u nas. Poza tym warto wspomnieć o białych kangurach, małej wielbłądziczce albinosce, zeedonku - równie rzadko spotykanych i rodzących się w hodowli – wylicza Michał Osmulski.

 W Zoo Safari w Borysowie…Więcej »
Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit