Uniejowskie termy

Inwestycja za 16 mln zł

Otwarcie Kompleksu Termalno-Basenowego „Termy Uniejów”… Więcej »

W zeszłym roku w czerwcowym numerze Aktualności Turystycznych zamieściliśmy artykuł dotyczący wykorzystania funduszy unijnych w Uniejowie. Projekt Term Uniejów wydawał się wtedy tak bajkowy, że niektórzy z niedowierzaniem przyjmowali fakt, że już w tym roku w Uniejowie, będzie się można wykąpać w najprawdziwszych wodach termalnych i to w centrum Polski.

Teraz, aby zażyć kąpieli w wodzie termalnej nie trzeba już jeździć na Słowację, czy do Austrii. Kompleks Termalno-Basenowy „Termy Uniejów” działa już od lipca. Zakończenia budowy oczekiwaliśmy z niecierpliwością.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską i budżet Państwa

Otwarcie Kompleksu Termalno-Basenowego „Termy Uniejów”, miało miejsce 09.07.2008 r. i było połączone z obchodami VI Ogólnopolskich Dni Wody (12-13 lipca). W ramach obchodów zorganizowano: zawody wędkarskie, konkursy plastyczne i fotograficzne, zawody w płukaniu złota, gry i zabawy plebejskie pod okiem Bractwa Rycerskiego „Signum Temporis”, koncerty, występy kabaretów itp.
Budowa Kompleksu Termalno-Basenowego „Termy Uniejów” była kosztownym przedsięwzięciem. Pochłonęła ponad 16 mln zł. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską i budżet Państwa.
O „Termach Uniejów” głośno było jeszcze na długo przed otwarciem. Zwyciężył on w ogólnopolskim konkursie „Turystyka Wspólna-Sprawa” organizowanym w ramach projektu na najlepszą ofertę produktową - nagrodą było sfinansowanie stoiska wystawienniczego na największych w Polsce targach turystycznych Tour-Salon w Poznaniu w październiku 2007 roku.

Cel: uzdrowisko termalne

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!