Łodzianie na Fali

Największy w Polsce park wodny

Zadaszona część rekreacyjna Aquaparku Fala… Więcej »

Aqua Park Fala jest nowym punktem na mapie atrakcji turystycznych w Łodzi oraz nowym członkiem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. To największy w całej Polsce park wodny. Jednocześnie może on pomieścić 1.200 osób. Na powierzchni kilku hektarów skupiono masę atrakcji.

Baseny, zjeżdżalnie, sauny, centrum odnowy biologicznej to tylko część obszaru kompleksu. Druga połowa przeznaczona jest na budowę obiektów rekreacyjnych.
- Aqua Park Fala to oferta dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, a także dla tych, którzy cenią sobie odpoczynek i relaks. Nasi goście mogą poczuć się tu jak na wakacjach w ciepłych krajach. W zadaszonej części rekreacyjnej znajdują się tropikalne rośliny, a w miejscach, w których kąpiący chodzą boso podłoga jest podgrzewana. Dla wszystkich gości przygotowaliśmy ponadto około tysiąca leżaków do wypoczynku – zapewnia Marta Duczman, zastępca dyrektora Działu Marketingu Aqua Park Fala.
Całkowita powierzchnia lustra wody wynosi 2,4 tysiąca metrów kwadratowych. Łódzki park wodny składa się z części zewnętrznej, dostępnej latem oraz wewnętrznej, czynnej cały rok. W jego skład wchodzi aż siedem różnych basenów (cztery wewnątrz i trzy na zewnątrz), a także zjeżdżalnie, jacuzzi, zadaszona grota, bicze wodne i ogromny plac zabaw dla dzieci w części zewnętrznej o powierzchni 1.200 m². Dodatkową atrakcją kompleksu jest Centrum Spa&Wellness umiejscowione obok piramid. Znajduje się w nim aż 5 różnych saun: parowa - krystaliczna, parowa z chromoterapią, na podczerwień, fińska oraz fińska zewnętrzna, a także baseny z ciepłą i zimną wodą. W centrum można także odpoczywać przy relaksacyjnej muzyce na podgrzewanych łóżkach w dwóch specjalnych pomieszczeniach, opalać się w solarium, bądź skorzystać z masażu w jednym z ośmiu gabinetów.

Wodne animacje

Oferta wodnych animacji jest stałą propozycją dla gości Aquaparku. Bez dodatkowych opłat, w ramach biletu wstępu każdy może wybrać zestaw zajęć w wodzie prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Najmłodsi goście mogą wziąć udział w zajęciach AquaFun. Natomiast wszystkim osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy na pewno przypadną do gustu zajęcia z AquaAerobicu. Dodatkowo dla dzieci wprowadzone zostały zajęcia z nauki pływania, tzw. Akademia Pływania. Każda z proponowanych aktywności trwa od 45 do 60 minut. Zajęcia pozwalają podnieść sprawność fizyczną i utrzymać prawidłową oraz zgrabną sylwetkę, a także zapobiegają wielu chorobom.

Trochę historii

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!