Wielkopolskie

1.-Marszałek--400

Przed nami nowa rzeczywistość

Aktualności Turystyczne: - Panie Marszałku, w ostatnich latach nasz kraj zmienia się nie do poznania dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Sporą jego część przeznaczono na promocję turystyki. Jak Wielkopolska wykorzystała to wsparcie finansowe?

2.-Najwazniejszy-jest-400

Najważniejszy jest efekt synergii

Aktualności Turystyczne: - Projekt promocji Wielkiej Pętli Wielkopolski to zarazem pierwszy tego typu projekt produktu turystycznego w Wielkopolsce.

3.1.-Zdalismy-egzamin-Przydrozny-150

Zdaliśmy egzamin jako Biuro WOT

Aktualności Turystyczne: - Rok 2014 to okres intensywnej kampanii promocyjnej Wielkiej Pętli Wielkopolski. Cofnijmy się w czasie. Jak zrodził się pomysł opracowania projektu tej kampanii?

4.-150

Promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski – fakty i liczby

Wielkopolska Organizacja Turystyczna jest Liderem projektu pod nazwą „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski", partnerami zaś - 26 samorządów z Wielkopolski położonych wzdłuż WPW, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Miast i Gmin Nadnoteckich. Projekt współfinansuje Unia Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu VI - Turystyka i środowisko kulturowe, Działania 6.1 - Turystyka, Schematu II – Promocja i informacja turystyczna Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

5.1-150

WPW - posypały się nagrody

Tegoroczne XXV Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon okazały się wielkim sukcesem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Jej flagowy produkt Wielka Pętla Wielkopolski, po serii trzech nagród – Złotego medalu MTP, Acantus Aureus i Róży Regionów, otrzymał Wyróżnienie w XII edycji najbardziej cenionego w branży Konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny.

6.0 szlak 150

Szlak Piastowski (nie) do poznania

Nie zwalniają tempa prace nad przebudową Szlaku Piastowskiego. Począwszy od roku 2011, powołana do życia Rada Programowo-Naukowa nieustannie pracuje nad tym, aby ten uważany za jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych szlaków turystycznych w Polsce, stał się także najnowocześniejszym tego typu produktem w kraju. Czy to może się udać? Wiele wskazuje na to, że tak!

7.1-150

GPSwielkopolska – mobilne nowości

Miłośników aktywnego wypoczynku, historii i nowych technologii zapraszamy do Wielkopolski. Projekt GPSwielkopolska (www.gpswielkopolska.pl) rozwijany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, od lat dostarcza nowoczesne narzędzia, które łączy wspólny mianownik – technologia nawigacji satelitarnej w służbie turystyki. Tym razem Państwa uwadze polecamy aplikacje: 27 Grudnia oraz Wielka Pętla Wielkopolski. Obie można bezpłatnie pobrać na urządzenia współpracujące z najpopularniejszymi systemami mobilnymi.

Z audioprzewodnikiem po Wielkopolsce

Dla tych, którzy preferują samodzielne wyprawy turystyczne i są zwolennikami nowoczesnych technologii zapraszamy na stronę www.regionwielkopolska.pl. Jej autorem i właścicielem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Można tu znaleźć ponad 30 tras jednodniowych wycieczek po Wielkopolsce, z czego 13 zostało opracowanych w formie audioprzewodników nagranych przez profesjonalnego lektora.

9.1-150

Wybierz Kalisz na weekend

W 2014 roku, tak jak w roku poprzednim, na turystów, Kaliszan i ich gości czekało mnóstwo atrakcji w ramach certyfikowanego produktu turystycznego „Wybierz Kalisz na weekend", nagrodzonego w 2013 roku Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny.

10.1.-Region-sremski- MG 0530-150

Region Śremski – Serdecznie zapraszamy!

Region Śremski to miejsce niezwykle atrakcyjne dla uprawiania turystyki wodnej. Zachęca do tego kilkanaście jezior w okolicy, a w samym mieście Śrem zarówno rzeka Warta, jak i jezioro Grzymisławskie.

Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!