Nawigacja satelitarna w służbie turystyki

GPSwielkopolska – mobilne nowości

7.1. gpswlkp 27grudnia 2

Miłośników aktywnego wypoczynku, historii i nowych technologii zapraszamy do Wielkopolski. Projekt GPSwielkopolska (www.gpswielkopolska.pl) rozwijany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, od lat dostarcza nowoczesne narzędzia, które łączy wspólny mianownik – technologia nawigacji satelitarnej w służbie turystyki. Tym razem Państwa uwadze polecamy aplikacje: 27 Grudnia oraz Wielka Pętla Wielkopolski. Obie można bezpłatnie pobrać na urządzenia współpracujące z najpopularniejszymi systemami mobilnymi.

„27 Grudnia" - Powstanie Wielkopolskie w smartfonie

Wydarzenia, które miały miejsce w Wielkopolsce na przełomie 1918
i 1919 r. chwalebnie zapisały się na kartach polskiej historii. Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie jest świadectwem niezłomnej walki o wolność i własną tożsamość. Przykładem narodowego zrywu, który zakończył się sukcesem, a który dość marginalnie funkcjonuje w historycznej wyobraźni przeciętnego Polaka.

Aplikacja „27 Grudnia" zawiera informacje o ponad 700 miejscach związanych z Powstaniem Wielkopolskim, położonych na obszarze 7 województw, jak również propozycje krótkich bądź dłuższych wycieczek. Dodatkowo jej użytkownicy mają możliwość udziału w grze terenowej. Meldowanie się przy odnalezionych lokalizacjach premiowane jest wirtualnymi medalami oraz odpowiednio wysokim miejscem w rankingu. Najskuteczniejsi poszukiwacze otrzymują również nagrody – strategiczne gry planszowe „27 grudnia 1918 r., Powstanie Wielkopolskie". Zgłoszeń od uczestników napłynęło już bardzo wiele. Świadczy to zarówno o akceptacji pomysłu jak i atrakcyjności tematyki narodowej dla młodych ludzi.

Wielka Pętla Wielkopolski - „Z nurtem przygody – bez końca"

7.2. aplikacjaWPWAplikacja „Wielka Pętla Wielkopolski" to nowoczesny informator dla wodniaków, promujący przyrodnicze i kulturowe walory blisko 700-kilometrowego wodnego szlaku turystycznego. Dostępne funkcjonalności pozwalają na bezpieczną nawigację po rzekach i dotarcie do z góry zaplanowanych miejsc.

Aplikacja wyposażona jest w planer podróży, umożliwiający samodzielne tworzenie wycieczek, jak również korzystanie z propozycji redakcji lub innych użytkowników. W opisie każdej znajdują się najbardziej przydatne dla turystów informacje (ciekawe opisy miejsc, długość wycieczki, jej dzienny koszt czy szacunkowy czas przeznaczony na zwiedzanie), jak również aktualne informacje pogodowe.

Aplikacja stanowi także doskonałe źródło informacji na temat aktualnych wydarzeń turystycznych i kulturalnych odbywających się na i w pobliżu Wielkiej Pętli Wielkopolski.

www.gpswielkopolska.pl

www.wielka-petla.pl

Aplikacje można pobrać z App Store i Google Play.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!