Dla każdego coś ciekawego

Wybierz Kalisz na weekend

9.1. Wybierz Kalisz DSC 0070

W 2014 roku, tak jak w roku poprzednim, na turystów, Kaliszan i ich gości czekało mnóstwo atrakcji w ramach certyfikowanego produktu turystycznego „Wybierz Kalisz na weekend", nagrodzonego w 2013 roku Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny.

„Wybierz Kalisz na weekend" to możliwość zwiedzenia miasta w nietypowy sposób. Wszyscy chętni mogą w soboty zobaczyć Kalisz z okien zabytkowego autobusu marki San H-100B. Autobus, który w latach 70. i 80. XX wieku jeździł kaliskimi trasami komunikacyjnymi, współcześnie jest jedną z atrakcji turystycznych grodu nad Prosną. Najstarsze miasto w Polsce z perspektywy takiego pojazdu, ubarwiane opowieściami kaliskich przewodników PTTK, wygląda z pewnością jeszcze piękniej.

Przeniesienie się w czasy średniowiecza proponuje rejs łodzią słowiańską św. Wojciecha „Calisia". Wspaniała podróż drogą wodną, na łonie przyrody, z opowieściami niestrudzonego propagatora czasów dawnych, budowniczego łodzi Mieczysława Machowicza stwarza niepowtarzalne przeżycia dla każdego zafascynowanego historią miasta, bądź też dla każdego chcącego tę przeszłość odkryć. Rejsy na trasie Teatr im. Bogusławskiego – Kaliski Gród Piastów, i z powrotem, odbywają się zarówno w soboty, jak i w niedziele. W roku bieżącym, z uwagi na duże zainteresowanie, zostały wprowadzone dodatkowe sobotnie rejsy, umożliwiające wszystkim chętnym łatwiejsze korzystanie z atrakcji.

9.2. Wybierz Kalisz san lodz 016-2„Wybierz Kalisz na weekend" daje także możliwość obejrzenia miasta z wysokości - zainteresowani mogą zobaczyć panoramę miasta oraz okolic z wieży ratuszowej. Po pokonaniu wielu schodów rozciąga się przed nimi piękny widok na średniowieczny układ ulic w śródmieściu oraz czerwone dachy okolicznych kamienic.

Wszyscy, którzy skorzystali z atrakcji produktu turystycznego „Wybierz Kalisz na weekend" mogą również korzystać z rabatów oferowanych w kaliskich kawiarniach, restauracjach, pubach oraz Kaliskim Parku Wodnym. Wystarczy tylko okazać bilet z wybranej atrakcji.

Kalisz w ramach produktu turystycznego „Wybierz Kalisz na weekend" można zwiedzać od końca kwietnia do końca sierpnia. Oferta cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że w przyszłym roku akcja będzie wzbogacona o cykliczna ofertę dla rowerzystów. Dzięki regionalnej i ogólnopolskiej promocji produktu, z tej formy zwiedzania Kalisza skorzystali turyści zarówno z województw ościennych, jak i z najdalszych zakątków kraju.

Informacje na stronie www.kalisz.pl 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!