Zobacz, posmakuj, dotknij

Region Śremski – Serdecznie zapraszamy!

10.1. Region sremski  MG 0530

Region Śremski to miejsce niezwykle atrakcyjne dla uprawiania turystyki wodnej. Zachęca do tego kilkanaście jezior w okolicy, a w samym mieście Śrem zarówno rzeka Warta, jak i jezioro Grzymisławskie.

Rzeka to raj dla kajakarzy, którzy szeroko z niej korzystają podczas spływów kajakowych i indywidualnych wypraw. Możliwości odpoczynku stwarza przystań kajakowa w Kotowie z polem namiotowym, położone w niezwykle przyrodniczo atrakcyjnym miejscu – na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Łęgi Mechlińskie, z pięknymi okazami dębów. W Śremie, w lewobrzeżnej części Warty funkcjonuje Marina, otwarta 24 godziny na dobę, z możliwością cumowania sprzętu pływającego. Kierując się dalej w dół rzeki można zatrzymać się w Jaszkowie, w Centrum Hipiki, wyposażonym również w przystań na rzece. Zarówno tutaj, jak i w Śremie turyści mogą skorzystać z noclegu w hotelach o różnorodnym standardzie.

10.2. Region sremski IMG 4354Walory przyrody można również podziwiać spędzając czas na stateczku wycieczkowym „Bajka". Są to zarówno rejsy indywidualne, jak i dla grup zorganizowanych. W 2010 roku, poprzez otwarcie około 2-kilometrowej promenady ze stylowymi lampami oraz ławeczkami z postaciami Heliodora Święcickiego i ks. Piotra Wawrzyniaka, stworzono możliwość obcowania z rzeką dla spacerowiczów. Mogą też oni korzystać z bezpłatnej wypożyczalni rowerów, w której, z myślą o małych dzieciach, znalazły się także wózki drewniane.

Promenada to również miejsce imprez kulturalnych, dobrze już znane śremianom, i nie tylko. To tutaj rok w rok odbywa się cykliczna impreza „Promenada jak za dawnych lat". Nie brakuje wówczas występów artystycznych, strojów ludowych związanych z tematem przewodnim, pysznych, regionalnych, jakże często już zapomnianych potraw oraz sporej ilości najedzonych i zadowolonych mieszkańców.

10.3. Region sremski P9120315Nadrzeczny bulwar pełni jeszcze jedną bardzo ważną rolę. Stanowi bowiem część trasy Questu „Królewski Śrem, czyli z Duchem od klasztoru do klasztoru". Questy to gra terenowa, zachęcająca do wyjścia z domu. Pisana wierszem, z dużą ilością zagadek i haseł do odgadnięcia. Jest to gra samoobsługowa, w związku z czym uczestnik może z niej korzystać w dogodnym dla siebie czasie. Wystarczy mieć w ręku Kartę Wypraw, dostępną do pobrania w wyznaczonych punktach lub do wydrukowania ze strony internetowej. Na zakończenie gracz odnajduje Skarb i przystawia pieczęć na Karcie Wypraw na znak ukończenia trasy. W Queście „Królewski Śrem, czyli z Duchem od klasztoru do klasztoru" startujemy spod wieży ciśnień, a dalej wędrujemy promenadą, przez rynek do klasztoru franciszkanów. Celem jest poznanie śremskiego Ducha.

Z drugiej strony Śremu położone jest Jezioro Grzymisławskie. Tutaj, oprócz plaży wydzielone zostały boiska do soccerbeach i siatkówki plażowej. Znajdziemy tu też miejsce do rodzinnego grillowania. Dla zgłodniałych, przy plaży funkcjonuje mała gastronomia. Dzieci mają do dyspozycji plac zabaw, a dorośli siłownię na świeżym powietrzu. Jednak największą atrakcją jest wizyta w WakePark, gdzie na profesjonalnym wyciągu można uprawiać wakeboarding.

Region Śremski – Serdecznie zapraszamy!

Informacja Turystyczna
Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości
ul. Okulickiego 3, 63-100 Śrem
tel. 61 28 32 704
www.unia.srem.com.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!