Wieliczka

Najpiękniejsza pisanka z soli

Do końca marca, w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, można oglądać wystawę najpiękniejszych pisanek z soli.

Milionowa-turystka

Polka z Wysp, milionową turystką w Wieliczce

W połowie września, dwa tygodnie wcześniej niż w roku ubiegłym, kopalnię soli w Wieliczce odwiedził milionowy turysta. Frekwencyjny rekord miesiąca w historii kopalni odnotowano w sierpniu – blisko 201 tys. zwiedzających. Według szacunków Kajetana d'Obyrna, prezesa zarządu Kopalni Soli „Wieliczka" SA, w tym roku spodziewana liczba turystów osiągnąć może 1 mln 350 tys.

Po zdrowie do Wieliczki

Dobra wiadomość dla tak wielu przeziębionych w okresie przesilenia zimowo wiosennego, dla koneserów zdrowych spacerów, miłośników unikatowych budowli. Po przerwie zimowej, Kopalnia Soli w Wieliczce otworzyła tężnie solankowe.

prezydenciwieliczka1

Wizyta trzech prezydentów

Kopalnię Soli „Wieliczka" 3 lipca odwiedzili znamienici goście. Prezydenci Polski- Bronisław Komorowski, Czech - Miloš Zeman oraz Słowacji Ivan Gašparovič. Prezydentom Polski i Słowacji towarzyszyły w wizycie małżonki.

1

Najliczniej odwiedzana kopalnia na świecie

W roku 2012 Kopalnię Soli „Wieliczka” zwiedziła rekordowa liczba turystów – 1 milion 117 tysięcy, o 5 proc. więcej niż w 2011. Do podziemnej Wieliczki zawitali goście ze 175 krajów. Rekordowy okazał się grudzień – ponad 45 tys. odwiedzających. Kopalnia jest turystyczną atrakcją przynajmniej od 600 lat i wydaje się, że obecny kryzys ekonomiczny w żaden sposób nie wpływa na decyzje turystów, którzy niezmiennie uwzględniają solny zabytek wśród zwiedzanych obiektów.

1

Rok najsłynniejszej kopalni

Atrakcje kopalni w Wieliczce robią wielkie wrażenie na turystach. Wrażenie rośnie, kiedy zwiedzający poznają kulisy jej działania, opinie ludzi odpowiadających za rozwój kopalni, oraz informacje i zestawienia statystyczne, które zebrane na koniec każdego roku, stanowią kolejną kartę kopalnianej kroniki. Oto rok 2012.

1

Charytatywny Koncert Mikołajkowy

Z Kopalni Soli „Wieliczka” otrzymaliśmy informacje o Charytatywnym Koncercie Mikołajkowym.

wieliczka milionowy turysta

Liczymy na rodzinę Durovowów

Jest to jedno ze szczególnie celebrowanych wydarzeń końca roku w kopalni Wieliczka. Oczekiwane, głośno zapowiadane, mające uroczystą oprawę - powitanie milionowego turysty. W 2012 bohaterem dnia był Dmitrij Durov, Rosjanin, który wraz z rodziną przejazdem bawił w Polsce, w drodze do Niemiec.

dr inż. Kajetan d’Obyrn, prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.

Mamy skarb narodowy, unikat w skali świata

Aktualności Turystyczne: - W ubiegłym roku wielicka kopalnia zanotowała ponad milion zwiedzających. Żadna inna kopalnia na świecie nie może pochwalić się tak imponującą liczbą turystów…

Kopalnia uhonorowana tytułem Marki Europejskiej

21 maja 2012 r. rozstrzygnięto IV edycję konkursu o tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki. Kopalnię Soli „Wieliczka” uhonorowano w kategorii Marka Europejska.

Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!