Pomorskie

2003-2008: 5 lat pracy na rzecz województwa

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zarejestrowana została w listopadzie 2003 roku. Głównym celem jej działalności jest promocja województwa pomorskiego na rynku krajowym i zagranicznym.

Prezes PROT Mieczysław Struk

Współpraca w turystyce odgrywa jedną z kluczowych ról

Aktualności Turystyczne: - Pięć lat to krótki okres w funkcjonowaniu organizacji, ale z drugiej strony – czas wystarczający dla dokonania pewnych podsumowań, oceny efektywności pracy. Jak ocenia Pan lata 2003-2008 w działalności Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej?

Rok 2010 - kulminacja działań w ramach Turystycznej Kampanii Promocyjnej Województwa Pomorskiego

W kolejnych latach PROT we współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego, jak i dzięki pozyskanemu współfinansowaniu ze środków unijnych będzie w stanie zrealizować szereg inicjatyw ukierunkowanych na promocję i rozwój turystyki w regionie pomorskim.

Billboard promujący serwis Shopandsee.eu…Więcej »

Przez zakupy do serca turysty

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna uruchomiła w ubiegłym roku anglojęzyczny portal dla turystów, w ramach którego trzy główne miasta regionu oraz Samorząd Województwa Pomorskiego postawiły na wspólną promocję pod hasłem „Gdańsk, Gdynia, Sopot - three cities - one destination”.

Plany rozwoju i promocji turystyki biznesowej

Czym jest turystyka biznesowa? To dyscyplina bardzo złożona, określającą wszystkie podróże służbowe/w interesach indywidualne i grupowe, a więc turystykę kongresową, konferencyjną, udział w targach, spotkania motywacyjne tzw. incentives.

Kociewskie Trasy Rowerowe…Więcej »

Produkty turystyczne świadczą o nas

Województwo pomorskie swoją pozycję zawdzięcza silnym, niezwykle prężnie prosperującym 23 lokalnym organizacjom turystycznym, jak i fundacjom czy stowarzyszeniom.

Pomorze chętnie odwiedzane !!!

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki na zlecenie Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wynika, że region postrzegany jest przez Polaków jako miejsce atrakcyjne i kojarzone jednoznacznie z wypoczynkiem i rekreacją.

Pomorskie Szlaki Kulturowe

Zapraszamy Państwa na wędrówkę po kulturowych szlakach Pomorza. Nasza propozycja to pięć najciekawszych, przenikających się szlaków turystycznych.

Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark

Najlepsze produkty turystyczne Pomorza

Miło nam poinformować, że w latach 2003-2008 aż dziesięć produktów turystycznych Pomorza otrzymało Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszych produktów turystycznych w danych latach. Były to: • w 2003 r. - Jarmark św. Dominika; Zamek w Gniewie - Podróż w Przeszłość; Zabytkowy kompleks pocysterski w Pelplinie • w 2004 r. - Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu „Jantar 2004”; Wycieczka tematyczna po Słowińskim Parku Narodowym - przygoda, historia i przyroda; Gdynia Sailing Days - Regaty Pucharu Świata w Klasach Olimpijskich • w 2005 r. - Oblężenie Malborka • w 2006 r. - Dni Rybaka • w 2007 r. - Zamek w Gniewie – „Vivat Vasa” – Inscenizacja Bitwy Dwóch Wazów • w 2008 r. - Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark.

8.XI., Malbork - Na szlaku UNESCO...

Kalendarz imprez 2009

Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!