Ruch turystyczny

Pomorze chętnie odwiedzane !!!

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki na zlecenie Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wynika, że region postrzegany jest przez Polaków jako miejsce atrakcyjne i kojarzone jednoznacznie z wypoczynkiem i rekreacją.

Blisko połowa respondentów (48%) uważała, że Pomorze jest bardziej atrakcyjne pod względem turystycznym niż inne regiony Polski. Na region pomorski jako najczęściej odwiedzany wskazało aż 21% badanych, pozostawiając tym samym w tyle Małopolskę – 14% oraz województwo zachodniopomorskie – 13%.

Morze, plaże i wysoka jakość usług

W oczach turystów pomorskie postrzegane jest bardzo pozytywnie. Aż 94% z nich oceniło, że pobyt na Pomorzu spełnił ich oczekiwania, a ponad połowa badanych stwierdziła też, że proponowana oferta cechuje się wysoką jakością produktu, jak i usług. Za najważniejszą cechę decydującą o atrakcyjności turystycznej województwa pomorskiego uznano dostęp do morza i plaż (92% ankietowanych). Ale także zróżnicowanie krajobrazu, możliwość ciekawego spędzenia czasu oraz przyjazna i gościnna atmosfera to cechy, które decydowały o atrakcyjności Pomorza w stosunku do innych regionów kraju.

Pomorskie jest liderem krótkookresowych przyjazdów, a pobyty weekendowe stanowiły 73,8% ogółu przyjazdów trwających 2-4 dni. Jednak istnieje duże zróżnicowanie subregionalne pod względem długości pobytu. Najdłużej turyści przebywają na Półwyspie Helskim oraz w pasie nadmorskim. Średni czas pobytu na tych terenach przekraczał 9 dni.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!