Kalendarz imprez 2009

8.XI., Malbork - Na szlaku UNESCO...

1.II., Ostrzyce - VI Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu na Szlupie „Kaszebsko Szlupa” - zawody konne organizowane w plenerze, przy Pensjonacie „U Stolema” w Ostrzycach. Impreza zimowa mająca na celu pokazanie umiejętności powożenia szlupą, rodzajem transportu, jaki stosowano niegdyś na Kaszubach. Jest to konkurs, w którym biorą udział hodowcy koni zimnokrwistych. W imprezie uczestniczą również dzieci, dla których przewidziano specjalne zabawy sportowo-rekreacyjne. www.somoninogok.pl.

7-8.II., Człuchów - Regaty Bojerowe o Puchar Prezesa VI-KINGA - regaty bojerowe na jez. Rychnowskim w klasie DN, senior, junior, junior młodszy i Ice Optymist. Bojery - ślizgi lodowe (ang. iceboats) to jednostki napędzane siłą wiatru, w których pędnikiem jest żagiel (lub rzadziej płat lotniczy - skrzydło). Poruszają się na płozach po zamarzniętych zbiornikach wodnych, co nazywane jest „lataniem”.

10.IV., Kalwaria Wejherowska - Misterium Męki Pańskiej - misterium stanowi połączenie uroczystości religijnych z inscenizacja teatralną. Wielkie wrażenie na widzach wywiera szczególnie moment przybicia Chrystusa do krzyża i scena Jego śmierci. Dzięki wysokim walorom duchowym i artystycznym inscenizacje zyskały duży rozgłos i uznanie, przyciągają coraz liczniejsze grono wiernych. www.wejherowo.pl.

25-26.IV., Malbork - III Europejskie Dni Tańca - podczas Europejskich Dni Tańca w Malborku zaprezentują swoje umiejętności formacje i zespoły taneczne z całej Polski. Królować będzie hip-hop, disco-dance i taniec towarzyski.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!