PROT: Nowe wyzwania i inicjatywy …

Rok 2010 - kulminacja działań w ramach Turystycznej Kampanii Promocyjnej Województwa Pomorskiego

W kolejnych latach PROT we współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego, jak i dzięki pozyskanemu współfinansowaniu ze środków unijnych będzie w stanie zrealizować szereg inicjatyw ukierunkowanych na promocję i rozwój turystyki w regionie pomorskim.

Na początku roku złożone zostaną trzy projekty do Regionalnego Programu Operacyjnego, a w połowie roku przewiduje się przygotowanie kolejnych wniosków do innych Programów.

Obecnie finalizowane są projekty o charakterze promocyjno-informacyjnym.

Zintegrowany System Informacji Turystycznej

Jednym z ważniejszych zadań jest przygotowanie Zintegrowanego Systemu Informacji Turystycznej. - Celem głównym tego projektu jest efektywne i zrównoważone wykorzystanie potencjału turystycznego regionu poprzez utworzenie systemu informacji turystycznej, zapewniającego odpowiednią dostępność informacyjną i podnoszącego konkurencyjność turystyczną regionu pomorskiego poprzez utworzenie regionalnej sieci współpracy w zakresie gromadzenia, udostępniania i aktualizacji informacji turystycznych – mówi Marta Chełkowska, wiceprezes PROT. W ramach projektu przewiduje się uruchomienie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej w Gdańsku, czyli w jednym z najbardziej cennych historycznie obiektów. - Dodatkowo zależy nam na podniesieniu jakości funkcjonowania lokalnych centrów informacji, jak i ich wizualnego ujednolicenia – dodaje wiceprezes. Cały projekt będzie działał w oparciu o przygotowany system zarządzania informacją turystyczną, dzięki któremu możliwe będzie przekazywanie aktualnych danych do regionalnego portalu informacyjnego, jak i sieci 240 infokiosków zlokalizowanych w obrębie całego województwa pomorskiego.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!