Podlaskie

Jacek Piorunek, członek Zarządu Województwa Podlaskiego / fot.: Archiwum UM Województwa Podlaskiego

Kraina obszarów chronionych i bogactwa atrakcji turystycznych

Aktualności Turystyczne: - Panie Marszałku, co Pana zdaniem jest wyjątkowego w województwie podlaskim, co przyciąga turystów z kraju i z zagranicy?

Bartłomiej Andruk, dyrektor Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki UM Województwa Podlaskiego, prezes PROT / fot.: Archiwum PROT

Przed nami realizacja „Założeń Wieloletniego Planu Promocji Województwa Podlaskiego”

Aktualności Turystyczne: - Panie Prezesie, jakie osiągnięcia odnotowała Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna w minionym roku?

Podlaskie Targi Turystyczne to największa impreza targowa północno-wschodniej Polski. W marcu 2010 roku odbędzie się V jubileuszowa edycja targów organizowanych przez PROT / fot.: Archiwum PROT

Promujemy województwo podlaskie na wiele sposobów

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem, które rozpoczęło swoją działalność w 2002 roku w celu kreowania pozytywnego wizerunku województwa podlaskiego, promowania jego walorów oraz atrakcji turystycznych. Pomimo niewielkiego budżetu PROT stara się jak najlepiej realizować cele statutowe.

Zdobywca Złotego Certyfikatu POT w 2009 roku / fot.: Archiwum PROT

Kanał Augustowski - Szlak Papieski najlepszym produktem turystycznym w Polsce

Augustowska Organizacja Turystyczna otrzymała Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej za „Kanał Augustowski - Szlak Papieski”. Wręczenie nagród odbyło się 22 października podczas targów turystycznych Tour Salon 2009 w Poznaniu. 

Suwałki Blues Festiwal / fot.: Archiwum ROKiS

Odkryj Podlaskie!

- Jednym z głównych założeń statutu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Polskiej Organizacji Turystycznej jest właśnie promocja produktów turystycznych. Staramy się reklamować nasze atrakcje, aby poznali ją wszyscy Polacy i turyści zagraniczni, których z roku na roku coraz więcej odwiedza Podlaskie – mówi Jadwiga Dąbrowska, dyrektor Biura PROT.

Logo Podlaskiego Szlaku Bocianiego

Podlaski Szlak Bociani

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna zakończyła realizację projektu „Odnowienie, oznakowanie i promocja Podlaskiego Szlaku Bocianiego jako ponadregionalnego produktu turystycznego łączącego cztery parki narodowe i ścianę wschodnią” dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną.

Stop! Tu dowiesz się o turystycznych walorach Podlasia

Dobre strony certyfikacji

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna prowadzi Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Malmeda 6 w Białymstoku w którym turyści mogą otrzymać informację o całej bazie turystycznej Podlasia, materiały promocyjne o Białymstoku i województwie, zakupić pamiątki, mapy i przewodniki z regionu.

Najciekawsze produkty turystyczne regionu

Wydawnicze niezbędniki turysty

W 2009 roku PROT wydał dwa wydawnictwa promujące Podlaskie.

Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!