Publikacje PROT

Wydawnicze niezbędniki turysty

Najciekawsze produkty turystyczne regionu

W 2009 roku PROT wydał dwa wydawnictwa promujące Podlaskie.


Pierwszym jest „Odkryj Podlaskie – Najciekawsze produkty turystyczne”, w którym zaprezentowane zostały wszystkie Certyfikowane przez POT, wyróżnione przez POT oraz wyróżnione w latach 2008 i 2009 przez PROT najciekawsze produkty turystyczne regionu. Jest to wydawnictwo wydane w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, w którym turyści znajdą gotowe propozycje spędzenia urlopu w Podlaskiem. Każdy produkt jest dokładnie opisany, uzupełniony w informacje praktyczne, np. kto zajmuje się sprzedażą oferty dla grup zorganizowanych, oraz takie, które pozwolą indywidualnemu turyście na poznanie produktu, czyli: gdzie są punkty informacji turystycznej, informacje o obiektach noclegowo-gastronomicznych, wypożyczalniach sprzętu turystycznego, stowarzyszeniach agroturystycznych, gdzie można wynająć licencjonowanego przewodnika turystycznego oraz jakie są najciekawsze imprezy kulturalno-turystyczne w obszarze produktu.

21 tras dla cyklistówDrugim, ciekawym wydawnictwem jest „Rowerem przez Podlaskie”, w którym miłośnicy turystyki rowerowej znajdą 21 tras rowerowych wiodących przez drogi i bezdroża województwa podlaskiego. Pierwsze 11 - to trasy w okolicach Białegostoku i Puszczy Knyszyńskiej, natomiast w pozostałych pragniemy zwrócić uwagę na inne trasy, znajdujące się w dalszych, malowniczych częściach województwa podlaskiego, m.in. w Puszczy Białowieskiej, nad Biebrzą, w Drohiczynie, Siemiatyczach - tereny Podlasia Nadbużańskiego, w okolicach Augustowa, Łomży i na Suwalszczyźnie. Jednym z najatrakcyjniejszych szlaków województwa jest Podlaski Szlak Bociani. Jest to około 412 km szlaku rowerowego, podróżując którym można przejechać całe Podlaskie!

Przewodnik „Rowerem przez Podlaskie” powstał  w odpowiedzi na liczne zapytania turystów w Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku (prowadzonym przez PROT) o ciekawe trasy rowerowe. Adresowany jest zarówno do tych, którzy rzadko rozstają się z rowerem, jak i tych, którzy z tego sprzętu korzystają tylko podczas wakacyjnych weekendów. Przy każdej z tras określony jest stopień jej trudności.

Mapa Podlaskiego Szlaku BocianiegoDodatkowym atutem przewodnika jest to, że przy każdej trasie mamy podane dokładne odległości między jej poszczególnymi etapami. Opisane są też miejsca, które mijamy po drodze: historie miast i miasteczek, zabytki i związane z nimi legendy, zbiorniki wodne, muzea, galerie i inne ciekawostki. Jest też garść porad praktycznych: o najbliższym centrum informacji turystycznej, urzędach miejskich lub gminnych, wypożyczalniach rowerów, kajaków, miejscach noclegowych.

Ten rowerowy przewodnik po województwie podlaskim  zawiera też szereg praktycznych porad typu: w co ubrać się na wycieczkę rowerową i dlaczego nie w bawełnianą koszulkę, co zrobić, żeby ręce nie ślizgały się po kierownicy, a oczy nie łzawiły od wiatru itp.

Wydawnictwo współfinansowane jest przez Polską Organizację Turystyczną i ukazało się w nakładzie 8 tys. egzemplarzy.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!