PROT doskonali informację turystyczną w Podlaskiem

Dobre strony certyfikacji

Stop! Tu dowiesz się o turystycznych walorach Podlasia

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna prowadzi Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Malmeda 6 w Białymstoku w którym turyści mogą otrzymać informację o całej bazie turystycznej Podlasia, materiały promocyjne o Białymstoku i województwie, zakupić pamiątki, mapy i przewodniki z regionu.

Dodatkowo CIT zajmuje się badaniem ruchu turystycznego oraz koordynacją informacji turystycznej w regionie poprzez współpracę z punktami informacji turystycznej na obszarze województwa. Badając ruch turystyczny od stycznia do października 2009 r., na podstawie danych z punktów „it”, muzeów oraz parków narodowych i krajobrazowych zauważyliśmy znaczny wzrost ilości turystów odwiedzających województwo podlaskie. Dokładne dane i szczegółowe informacje będą dostępne w styczniu na stronie internetowej PROT www.podlaskieit.pl.

Ławeczka Hanki Bielickiej w Łomży /  fot.: Archiwum PROTW grudniu PROT planuje przeprowadzić certyfikację punktów „it” z województwa podlaskiego według zasad Polskiej Organizacji Turystycznej. Te działania mają za zadanie włączenie punktów „it” przez określone standardy do współpracy w zakresie informacji turystycznej, jako integralnego elementu promocji turystycznej budującej wizerunek województwa podlaskiego i Polski.

PROT od kilku lat organizuje szkolenia dla pracowników informacji turystycznej regionu. Co roku szkolenie odbywa się w innym zakątku województwa. W 2009 roku szkolenie miało większy zakres tematyczny, bowiem zorganizowaliśmy szkolenie i warsztaty w dziedzinie promocji i rozwoju turystyki pt. „Nowoczesne metody zarządzania turystyką i tworzenie produktów turystycznych”.

W dniach 17-18 września 2009 r. odbyło się szkolenie pt. „Wykorzystanie produktów turystycznych celem zwiększenia konkurencyjności ofert pobytowych w województwie podlaskim”. Szkoleniu towarzyszyło study tour po Ziemi Łomżyńskiej „Opowieści z Narwi” współfinansowane przez Urząd Miasta Łomża i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie / fot.: Archiwum PROTCelem szkolenia oraz wizyty studyjnej było przedstawienie możliwości dalszego rozwoju produktów turystycznych i ich promocji poprzez zwiększenie konkurencyjności ofert pobytowych w województwie podlaskim, wzmocnienie i rozwój istniejących już siatek współpracy jednostek samorządowych i branży turystycznej dbających o rozwój potencjału turystycznego województwa podlaskiego oraz pokazanie specyficznych, unikatowych w skali kraju walorów przyrodniczych i etniczno-kulturowych Ziemi Łomżyńskiej.

 


Centrum Informacji Turystycznej

15-440 Białystok, ul. Malmeda 6
tel./ fax: 0-85/ 732-68-31
podlaskirot@wp.pl
, podlaskieit@podlaskieit.pl
http://www.podlaskieit.pl

czynne: pn.-pt. 8.00-17.00

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!