Cuda w Dolinie Zamków i Ogrodów

Powstał Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej

Starania Związku Gmin Karkonoskich przy współpracy z Fundacją Doliny Pałaców i Ogrodów zostały uwieńczone sukcesem – powstał Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej.

Kilkanaście założeń pałacowo-parkowych położonych w samym sercu podgórskich terenów to efektowna wizytówka regionu, który w całej Polsce słynie z walorów turystycznych i krajobrazowych. Zgodnie z wolą samorządów w granicach nowopowstałego Parku, którego obszar wynosi niemal 3000 hektarów, znajdują się zabytkowe obiekty położone w Mysłakowicach, Bukowcu, Łomnicy, Karpnikach, Wojanowie, Bobrowie, Miłkowie, Staniszowie oraz w Kowarach. W obszarze Parku znalazły się także inne obiekty, stanowiące koloryt dziedzictwa kulturowego regionu m.in. domy tyrolskie w Mysłakowicach oraz zespół zabudowy sanatoryjno-szpitalnej Kowary – Wysoka Łąka.
Powołanie Parku Kulturowego Kotliny Jeleniogórskiej stanowi ogromną szansę dla regionu na zaistnienie w świadomości nie tylko Polaków, ale także obcokrajowców. Obecnie rozciągająca się u stóp Jeleniej Góry Dolina Pałaców i Ogrodów posiada formalne podstawy do ubiegania się o wpis na listę Pomników Historii Prezydenta RP oraz – w następnym etapie – na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Kotlina Jeleniogórska w ostatnich latach jest miejscem niespotykanych w skali Polski kompleksowych działań związanych zarówno z odbudową poszczególnych zabytków, jak również szerokich działań promocyjnych uhonorowanych w ostatnim czasie prestiżową nagrodą miesięcznika „Elle” w kategorii „Niezwykłe Miejsce”.
Agencja PR Publicon

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!