Certyfikaty POT w latach 2003-2007

Najlepsze produkty turystyczne Dolnego Śląska

Międzynarodowe Targi Chleba

Miło nam donieść, że w latach 2003-2007 aż dziewięć produktów Dolnego Śląska otrzymało Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny. Były to: w 2003 r. – Międzynarodowe Targi Chleba, Miasteczko Western City, plenerowy spektakl operowy „Gioconda” Amilcare Ponchiellego; w 2004 r. - Lwóweckie Lato Agatowe; w 2005 r. – Cztery Pory Roku; w 2006 r. – Bolesławieckie Święto Ceramiki; w 2007 r. – plenerowe mega widowisko operowe „Napój miłosny” i Tajemnicze Podziemne Miasto Osówka. Poniżej prezentujemy Laureatów:

2003 – I edycja Konkursu - Międzynarodowe Targi Chleba

Odbają się od 1997 roku, zawsze na przełomie sierpnia i września w Jaworze, 26-tysięcznym mieście na Dolnym Śląsku, słynącym z wielu inicjatyw kulturalnych.
Chleb jest symbolem rozpoznawanym na całym świecie i, jak twierdzi Stanisław Jerzy Lec, „otwiera każde usta”. Jakże często we wspomnieniu czy śnie widzimy kromkę chleba, niemal czujemy jej smak i cudowny zapach. Gdzie by się nie urodzić i gdzie by nie mieszkać, te widoki są podobne lub tożsame, zawsze głęboko ukryte na dnie pamięci. Owa tajemnica legła u podstaw filozofii powstania Międzynarodowych Targów Chleba.
MTCh to niezwykłe wydarzenie, służące głównie turystyce biznesowej i kulturowej. Przez trzy dni zwiedzający mogą podziwiać kunszt najlepszych piekarzy i cukierników z niemal całej Europy, smakować ich wyjątkowe wyroby i poznać tradycję pieczenia chleba. Przedsięwzięcie polega na pokazaniu całego procesu powstawania pieczywa, z odwołaniem się do tradycji religijnych i ludowych różnych narodów.
Do stałych atrakcji MTCh zalicza się Europejskie Dni Chleba, konferencję rzemiosła śląskiego, ogólnopolskie konkursy „Piekarz roku” i „Bezpieczna piekarnia” oraz wybory „Miss Międzynarodowych Targów Chleba”.
Uzupełnieniem propozycji targowych jest oferta wypoczynkowa połączona ze zwiedzaniem miasta o ponad 750-letniej historii i jego wyjątkowych zabytków. Notuje się, że w 2002 r. Jawor odwiedziło podczas targów około 5 tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Na zwiększenie liczny turystów wpływ ma również profesjonalnie przygotowane zaplecze gastronomiczne i noclegowe.

Miasteczko Western City

Przenieśmy się do Ścięgien koło Karpacza. Tutaj wielbiciel koni Jerzy Pokój zrealizował swoje chłopięce marzenia i wybudował prawdziwe miasteczko z Dzikiego Zachodu. Takie, w którym żyją kowboje, urzęduje szeryf, bandyci napadają na bank, odbywają się widowiskowe pogonie i strzelaniny.
Można tu posłuchać muzyki country, spróbować sił na „strzelnicy indiańskiej” czy torze przeszkód, wspiąć się na wysoki i śliski słup. Inne atrakcje to m.in.: nauka wypłukiwania złota uwieńczona zdobyciem certyfikatu poszukiwacza złota, wybijanie pamiątkowych monet, przejażdżka kolejką westernową, jazda na elektrycznym byku, jazdy konne w plenerze. Chętni uczą się tańców folk, zwiedzają chatę trapera, dom kowala, sklep kolonialny, biuro szeryfa z aresztem.
Od 1 maja do 30 września w Western City odbywają się pokazy scenek westernowych. W soboty i niedziele o godz. 12.00 i 18.00, a od poniedziałku do piątku o godz. 15.10 (kiedy to odchodził pamiętny filmowy pociąg do Yumy).
Największą imprezą organizowaną w Western City są mistrzostwa rodeo. Zwycięzcy wyłaniani są co roku podczas trzech kolejnych sierpniowych dni. Impreza rozpoczyna się paradą uczestników na trasie z centrum Karpacza do Western City, w której biorą udział kowboje, Indianie, tancerki. Na miejscu kolejne atrakcje: jazda na beczkach, na taczkach, na elektrycznym byku, zaganianie stada bydła, łapanie cieląt na lasso i – oczywiście - koncerty muzyki country. Nad wszystkim bacznie czuwa założyciel, właściciel i szeryf – Jerzy Pokój.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!