Nowe Przewodniki po Dolnym Śląsku

Odpowiedź na potrzeby rynku

W drugim półroczu 2008 roku zakończyły się prace nad przygotowaniem nowych wydawnictw Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej „Dolnego Śląska dla Dzieci i Młodzieży”, „Turystyki Ekstremalnej na Dolnym Śląsku, „Muzeów na Dolnym Śląsku” oraz „Atlasu Turystyki Rowerowej Dolnego Śląska”.

Foldery zostały stworzone w oparciu o zapotrzebowanie ze strony turystów odwiedzających region, a także targi turystyczne, w których DOT bierze udział. W różnorodności regionu tkwi siła, DOT pokazał jednak, że nie można ograniczać się tylko do ogólnych przewodników z atrakcjami. Dokonano zatem segmentacji rynku, skupiając się na grupach turystów, wśród których jest największe zapotrzebowanie na przewodniki tematyczne. Foldery zostały wydane w trzech wersjach językowych - polskiej, angielskiej oraz niemieckiej, „Atlas Turystyki Rowerowej”- w polskiej, niemieckiej i czeskiej.

Dolny Śląsk w dziecięcej wyobraźni

„Dolny Śląsk dla Dzieci i Młodzieży” jest jedną z pierwszych tego typu publikacji w Polsce. Przewodnik jest bardzo kolorowy, zawiera wiele fotografii oraz ilustracji. Maluchy mogą rozwiązywać w nim rebusy o Dolnym Śląsku i zagrać w grę krajoznawczą na specjalnej planszy. Jest też konkurs rysunkowy „Mój Dolny Śląsk”. Aby wziąć udział w konkursie dzieciaki muszą namalować swoje ulubione miejsce na Dolnym Śląsku i przysłać je do siedziby DOT. Na zwycięzców czekają nagrody – zestawy młodych podróżników. Atrakcje dla dzieci zostały opisane łatwym i przyjaznym językiem, z uwzględnieniem ciekawostek o regionie.
Planowana jest również specjalna wystawa prac dzieci, które wezmą udział w konkursie. Wydawnictwo to jest zapewne „ratunkiem” dla rodziców, którzy często nie wiedzą, jakie miejsca na Dolnym Śląsku są najatrakcyjniejsze dla ich pociech.

Region Ekstremalny

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!