Nowości

Solne kosmetyki, „słone” zaręczyny…

Do ekskluzywnej linii kosmetyków na bazie soli dołączają kolejne warianty eleganckich mydełek, żeli i soli do kąpieli

Goście wielickiej kopalni uważają podziemny zabytek za cud świata, za inspirujące i unikatowe miejsce, które umiejętnie godzi tradycję z nowoczesnością. W mijającym roku trasa turystyczna, sanatorium oraz Hotel Grand Sal wzbogaciły swoją ofertę o kilka ciekawych propozycji.

Trwają prace nad kolejnymi produktami oraz udogodnieniami dla turystów, kuracjuszy, uczestników imprez.

Dla starszych i młodszych

Z myślą o seniorach powstał program zwiedzania trasy turystycznej, który obejmuje nie tylko spacer wśród soli, ale również lekkie ćwiczenia z zakresu gimnastyki oddechowej oraz muzykoterapii. Zajęcia prowadzą pracownicy Podziemnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Leczniczego.

Podziemna Wieliczka to prawdziwa kopalnia wiedzy. Doskonałą alternatywą dla zajęć w szkole są niezwykłe interdyscyplinarne lekcje w zabytkowych wielickich podziemiach. Program „Wiedza na wagę soli” powstał zgodnie z wytycznymi MEN.

Nowości pojawiły się również w ofercie Hotelu Grand Sal.  Kameralny czterogwiazdkowy obiekt zaproponował zaręczyny w magicznej scenerii solnego jeziora, pakiet dla seniora oraz pakiet Kraków-Wieliczka.

Na sklepowych półkach

W  firmowych sklepach kopalni zrobiło się bardzo kolorowo i aromatycznie. Do ekskluzywnej linii kosmetyków na bazie soli dołączyły bowiem kolejne warianty eleganckich mydełek, żeli i soli do kąpieli. Nowe produkty łączą dobroczynne działanie „białego złota” z nieprzebranym bogactwem witamin. Soczysta żurawina, egzotyczna passiflora czy subtelna róża – inspiracji oraz składników dostarczyła sama natura. Również sól spożywcza wystąpiła w nowej odsłonie – cenione za walory smakowe, intrygujące połączenia soli z innymi przyprawami zaproponowano w poręcznych saszetkach.

Odwiedzający podziemną Wieliczkę turyści szczególnie wysoko cenią sobie solne rzeźby. Wykonane przez utalentowanych górników są unikatowymi małymi dziełami sztuki. Piękne i oryginalne rzeźby tradycyjnie trafiają do rąk znamienitych gości .

Kopalnia Soli „Wieliczka” inspiruje fotografów. Do rąk czytelników trafiły dwa imponujące albumy poświęcone solnym niezwykłościom. Kolejne zdjęcia dokumentują podziemne wędrówki dwóch wybitnych artystów: Andrzeja Nowakowskiego i Bogusława Świtały.

Na rok 2012 zaplanowano modernizację kluczowych punktów handlowych w komorze Stanisława Staszica, Wisła i Drozdowice. Nowoczesny sklep firmowy znajdzie się również w wyremontowanym nadszybiu szybu Regis. Na swoją premierę czekają już kolejne nowości – pamiątki, kosmetyki, uaktualnione wydawnictwa. Przyszłoroczne plany obejmują stworzenie serii interesujących interaktywnych filmów, które przybliżą sekrety zabytkowej kopalni.

W strefie sypialnianej

Już w 2012 roku pierwsi turyści zanocują w komorze Słowackiego. W strefie sypialnianej komory znajdzie się 48 miejsc noclegowych, zaś w części wypoczynkowo-rozrywkowej stanowiska multimedialne, telewizor, DVD, bilard, krzesła, fotele, sprzęt do odtwarzania muzyki. Na antresoli będzie czytelnia. Komora Słowackiego stanie się m.in. bazą wypoczynkowo-noclegową dla grup szkolnych.

Prace trwają również w komorze Witos Górny, w której powstanie podziemny plac zabaw (plac zabaw projektowany jest również na powierzchni w Parku św. Kingi). Wyrobisko będzie również pełniło funkcję zaplecza logistycznego dla działalności imprezowej. Komory Słowackiego i Witos Górny zostaną udostępnione w II kwartale 2012.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit