Turyści z całego świata

Frekwencja rośnie

Wielojęzyczne grupy turystów najczęściej zamawiają usługi przewodnika mówiącego po angielsku

W I kwartale tego roku zabytkową Kopalnię Soli zwiedziło 134 tys. turystów, między innymi z Australii, Tajlandii, Filipin, Chile, Kuwejtu, Haiti.

Od stycznia do marca kopalnię odwiedziło o 13 proc. więcej turystów niż w tym samym czasie w roku ubiegłym (więcej o 15,3 tys. osób). 46% odwiedzających to turyści krajowi – w I kwartale 2012 przyjechało do Wieliczki 61,9 tys. Polaków. Obcokrajowcy przybyli do podziemi w liczbie 72,1 tys. osób – najliczniejszą grupę stanowili Brytyjczycy (9,5 tys. osób). Na drugim miejscu znaleźli się Rosjanie z liczbą 8,2 tys. odwiedzających, na trzecim Włosi– 5 tys. turystów. Na kolejnych miejscach byli Koreańczycy – 4,4 tys. odwiedzających, Francuzi – 4,3 tys. turystów, Izraelczycy– 3,4 tys. osób. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Ukraińcy, Norwegowie, Amerykanie i Niemcy.

Najpopularniejszym językiem obcym, w którym oprowadzani byli turyści zagraniczni przez przewodników był język angielski – aż 58% grup zorganizowanych wybrało ten język oprowadzania.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!