Szacuje się, że docelowo Koronę Ziemi będzie odwiedzać 73 tys. ludzi rocznie
Takie rzeczy - tylko w Zawoi

Centrum Górskie Korona Ziemi narobiło sporo zamieszania w spokojnym zdawałoby się życiu podbabiogórskiej miejscowości Zawoja. Mimo że atrakcji turystycznych tu nie brakuje, bo jest i Babiogórski Park Narodowy i kolej krzesełkowa na Mosorny Groń, wokół piękne okolice, regionalna kuchnia i tradycje, to jednak zawojskiej turystyce brakowało dotąd przysłowiowej „kropki nad i”.
- Chcemy zaplanować skuteczne działania promocyjne dla Gminy Zawoja w oparciu o przyszłą działalność Centrum Górskiego Korona Ziemi - mówi prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Zawoja Janusz Tatara. Wygląda na to, że powstające centrum może stać się właśnie tym brakującym elementem.
Pasją, determinacją i profesjonalizmem można osiągnąć każde „Himalaje”
Organizatorzy powstającego centrum to ludzie młodzi, pełni entuzjazmu, zapatrzeni w himalaistów. Nic dziwnego, że zarówno ich marzenia, jak i sposób realizacji są charakterystyczne dla ludzi gór. Dowodzą, że pasją, determinacją i profesjonalnym podejściem można naprawdę osiągnąć każde „Himalaje”, również te turystyczne. „Centrum Korony Ziemi to miejsce, gdzie spotyka się tradycja i kultura, gdzie spotyka się nauka i technologia, gdzie spotyka się rekreacja z rozrywką. Gdzie spotyka się człowiek, który kocha góry…” – takie motto przeczytamy na stronie internetowej www.muzweumgorskie.pl.
Na spotkaniu , którego rezultatem było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Lokalną Organizacją Turystyczną Zawoja a Koroną Ziemi Spółka z o.o. rozmawiano o zaplanowaniu skutecznych działań promocyjnych. - Przede wszystkim zależy nam na podjęciu ścisłej współpracy pomiędzy przedsiębiorcami z terenu Gminy Zawoja, by w oparciu o Centrum Górskie Korona Ziemi można było stworzyć regionalny, unikatowy produkt turystyczny pod roboczą nazwą „Zielona Szkoła w Zawoi” – tłumaczy Janusz Tatara. Produkt ten ma w założeniu dać turystom - szczególnie dzieciom i młodzieży - możliwość spędzenia obfitującego w liczne atrakcje, dłuższego czasu na terenie gminy Zawoja. Drugą, ważną kwestią była propozycja stworzenia Karty Babiogórskiej, jednolitego systemu sprzedaży usług na terenie regionu Babiej Góry, w oparciu o infrastrukturę Korony Ziemi. Karta taka wzorowana byłaby na Karcie Tatrzańskiej. Do współpracy zaproszeni zostali partnerzy, wśród nich Babiogórski Park Narodowy, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Lasy Państwowe, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii, Polska Akademia Umiejętności, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK i organizacje dbające o rozwój turystyki.
- Małopolska Organizacja Turystyczna po otrzymaniu zaproszenia poparła ten ciekawy projekt i zamierza wspierać organizatorów zarówno merytorycznie, jak promocyjnie - mówi prezes MOT, Leszek Zezgda. - Nasz przedstawiciel zasiada w Radzie Naukowej projektu i z pewnością uda nam się dorzucić do budowania wspólnego sukcesu nasze doświadczenie, bo doceniamy możliwości, jakie powstające centrum niesie dla rozwoju turystyki w regionie.
- Centrum Górskie Korona Ziemi to przedsięwzięcie edukacyjno-rekreacyjne, realizowane przez spółkę powołaną przez Gminę Zawoja i słowacką firmę Tatra Montains Resorts, którego wysokość inwestycji planowana jest na około 7 mln zł – wyjaśnia wójt Gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak. - Dla naszej gminy oraz dla całego regionu to bardzo ważna inwestycja, gdyż w sposób znaczący wpłynie na jakość oferty turystycznej i podniesie naszą atrakcyjność, a tym samym wpłynie na rozwój turystyki. Szacuje się, że docelowo Koronę Ziemi będzie odwiedzać 73 tys. ludzi rocznie.
- poprzednia
- następna »»