Dobra współpraca z ŚOT

Osobliwości powiatu i koordynacja ich promocji

Hotel Pałac Kawalera  współcześnie…Więcej »

Powiat tarnogórski położony na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, słynie z cennych zabytków techniki, m.in. dwóch podziemnych tras turystycznych w kopalniach; malowniczej starówki w Tarnowskich Górach, parku i Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Dużą atrakcją jest także kolejka wąskotorowa prowadząca z Bytomia do Miasteczka Śląskiego.

Trudno w to może uwierzyć, ale aż 52 proc. powierzchni powiatu zajmują lasy. Do najciekawszych terenów, przez który prowadzą szlaki turystyczne, należy rezerwat Segiet. Uwadze turystów należy polecić siedliska rzadkich gatunków ptactwa nad licznymi tutaj sztucznymi zbiornikami wodnymi.

- Na naszym terenie każda z gmin stanowi znaczną osobliwość. Tarnowskie Góry – to przede wszystkim dwie podziemne trasy turystyczne, muzeum, ale także Słynny Sedlaczek – restauracja, w której gościł Jan III Sobieski w drodze do Wiednia - mówi Arkadiusz Podrucki z Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Powiat - obok żywieckiego należy do najbardziej lesistych w województwie Śląskim Na uwagę zasługuje też: turystyka konna w gminie Zbroslawice, zabytki Miasteczka Śląskiego, Muzeum Chleba w Radzionkowie, park i Pałac Kawalera w Świerklańcu, obiekty przyrodnicze w zielonej gminie Kalety.

Plan utworzenia LOT-u na razie został odłożony, zresztą bardzo dobrze układa się współpraca ze Śląską Regionalną Organizacją Turystyczną, dzięki czemu - mimo niskiego budżetu – powiat może promować się na licznych targach turystycznych, m.in. w Poznaniu, Berlinie, a w planach – także w Monachium. Aktywnym członkiem ŚOT jest Józef Korpak, starosta tarnogórski, a burmistrz Arkadiusz Czech jest wielkim orędownikiem turystyki. Wypracowaną markę ma Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które prowadzi też własny dom wycieczkowy (co jest bardzo ważne zwłaszcza z uwagi na turystykę młodzieżową).

W większości gmin funkcjonują centra i punkty „it” ulokowane przede wszystkim w domu kultury. Potrzebna jest pewna koordynacja działań promocyjnych, co zresztą już następuje dzieli zaangażowaniu gmin i Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!