Obchody 25-lecia Informacja Turystyczna w Zamościu obchodzi 25 lat istnienia

W murach zabytkowej twierdzy o nawie „Wrota Kultury” 23 października odbyło się Podsumowanie Sezonu Turystycznego za 2017 r. oraz Obchody 25-lecia Informacji Turystycznej w Zamościu.

Podsumowanie Sezonu Turystycznego rozpoczęło się od wystąpienia Prezydenta Miasta Zamościa Andrzeja Wnuka oraz Prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” Damiana Miechowicza. Prezes LOT „Zamość i Roztocze” przedstawił aktualną informację nt. wzrostu ruchu turystycznego do Zamościa o 11 proc. w stosunku do 2016 roku. Łącznie 270 tys. turystów odwiedziło różne atrakcje takie jak: ogród zoologiczny, Muzeum Zamojskie oraz Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał czy trasy podziemne.

Rośnie również liczba odwiedzających Zamojski Ośrodek Informacji Turystycznej. Od maja do końca września było to ponad 60 tys. osób więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Podobny wzrost odwiedzin turystów na podstawie informacji z gmin i przedsiębiorców odnotowuje zamojskie Roztocze. To pokazuje, że Zamość i Roztocze stają się modne dla turystów krajowych, gdyż kompleksowo łączą ofertę turystyki kulturowej
z aktywną oraz agroturystyką.

Prezydent Miasta Zamościa podkreślił, iż na kolejny rok zostały zaplanowane liczniejsze wydarzenia kulturalne, historyczne, sportowe, edukacyjne w ramach marki Unesco w różnych częściach Starego Miasta, co aktywnie wzbogaci ofertę turystyczną Zamościa.

W czasie uroczystości wygłoszono także prezentacje tematyczne. O „Funkcji Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych” powiedział Jarosław Lichacy – Prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych w Polsce.

Ze strony POT wystąpienie okolicznościowe wygłosiła Liliana Topolnicka-Waszczuk, która odczytała list Pana Roberta Andrzejczyka, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej – na temat wielowymiarowości dziedzictwa kulturowego w polskiej turystyce oraz znaczącego Jubileuszu Zamościa w ramach Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Następnie przedstawiła prezentację pt. „Rola Lokalnych Organizacji Turystycznych oraz Informacji Turystycznych w działalności Polskiej Organizacji Turystycznej”.

Zarys historii Informacji Turystycznej w Zamościu przedstawiła Joanna Liberacka – Duras Dyrektor Zamojskiego Ośrodka Informacji Turystycznej. W panelu prezentacji związanych z tematyką niniejszych Obchodów o „Systemie Informacji Turystycznej w Polsce” mówił także Przewodniczący Forum Informacji Turystycznej - Marcin Pałach, jednocześnie dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Na zakończenie Podsumowania Sezonu Turystycznego za 2017 r. odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień od Miasta Zamość, LOT „Zamość i Roztocze” oraz Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu. Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk wręczył podziękowania najbardziej aktywnym działaczom, którzy przyczynili się do promocji Zamościa i Roztocza.

Wyróżnienia za wkład w rozwój turystyki lokalnej otrzymali: Zofia Wywrocka, Andrzej Urbański, Wiesława Zborowska – Poździk, Mirosław Nogalski, Koło Przewodników Terenowych PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich, Joanna Budzyńska, Wojciech Popko, Jacek Podkościelny.
Główne wyróżnienie – certyfikat ,,ROZTOCZANA’ otrzymała Gmina Frampol za „inwestycje w infrastrukturę turystyczną.

Źródło: własne; fot. POT

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!