MOT otwiera sezon zimowy

Stacja Narciarska Laskowa Kamionna

Zgodnie z grudniową tradycją Małopolska Organizacja Turystyczna inauguruje zimowy sezon narciarski. MOT zaprasza branżę turystyczną i wszystkich, którzy wyczekują aż stoki pokryje warstwa śniegu i będą mogli przypiąć deski do nóg – do udziału w Ogólnopolskim Otwarciu Sezonu Zimowego. Tegorocznym gospodarzem jest Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna w Laskowej, k. Limanowej. Termin - 15 grudnia. Początek - w południe.

Nim otwarcie sezonu narciarskiego zostanie oficjalnie ogłoszone, poprzedzi je seminarium „Małopolska – aktywnie i bezpiecznie zimą”. Podczas konferencji zaprezentowany zostanie między innymi nowoczesny Ośrodek Sportów Zimowych i trasy narciarstwa biegowego w Ptaszkowej koło Grybowa. Trasy posiadają homologację Polskiego Związku Narciarskiego. Całość inwestycji mogła zostać zrealizowana dzięki środkom gminy Grybów, która uzyskała dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W śnieżnej aurze na nartach, w bezśnieżnej na rolkach

Tereny Ptaszkowa na Sądecczyźnie, posiadają doskonałe ukształtowanie dla uprawiania narciarstwa biegowego, a także korzystny mikroklimat. Śnieg utrzymuje się w tym rejonie stosunkowo długo. W Ptaszkowie organizowane są imprezy narciarskie miedzy innymi Zintegrowana Zimowa Spartakiada Dziecięca. Ponieważ trasy zostały wyasfaltowane, można po nich jeździć, także gdy śnieg zniknie. Na przykład na rolkach, albo rowerach, do czego będzie zachęcał podczas seminarium MOT, Cezary Zamana, były reprezentant Polski w kolarstwie, jeden z pierwszych polskich kolarzy startujący w barwach zawodowych, zagranicznych grup kolarskich. Przedstawiciele Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policji, przypomną uczestnikom seminarium zasady bezpiecznego zachowania na stokach i zasady działania ratownictwa górskiego. Seminarium poprowadzi wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Jan Wieczorkowski. Ważnym punktem programu konferencji MOT będzie wręczenie certyfikatów Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej punktom „it”, które pozytywnie przeszły procedurę kwalifikacyjną.

60 stacji narciarskich Małopolski

Główne wydarzenie dnia zaplanowany został na godzinę 16.00. Oficjalne Otwarcie Sezonu Zimowego nastąpi przed budynkiem stacji narciarskiej.

Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. Przedstawiciele Małopolskiej Policji przeprowadzą konkursy wiedzy dla dzieci i młodzieży, promować będą bezpieczne formy aktywnego wypoczynku oraz odpowiednie zachowania narciarzy na stoku. Podczas trwania imprezy można będzie wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych. Wraz z Inspektorem Wawelkiem będą w Laskowej również policjanci z „Patrolu Narciarskiego”. Przygotowane zostanie także stoisko profilaktyczne.

Fundacja Dzień Dobry zaprasza dzieci i młodzież do udziału w grach, konkursach na świeżym powietrzu, malowaniu twarzy, tworzeniu postaci z balonów, zabawach z chustą animacyjną oraz zabawach ruchowych przy muzyce. Przeprowadzone zostaną również zajęcia z instruktorami narciarstwa dla najmłodszych. Dzieci poznają także zasady bezpieczeństwa na stoku i zasady wzywania pomocy. Coś na ząb proponowały będą stoiska z regionalnymi produktami regionu limanowskiego.

Zimowa Małopolska to ponad 60 stacji narciarskich z doskonale przygotowanymi stokami, dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i usługami na najwyższym poziomie. Ośrodki sportów zimowych rozrastają się i są modernizowane. Proponują przy tym innowacyjne rozwiązania, takie jak np. skipassy wspólne dla kilku stacji. Dynamicznie rozwija się też oferta narciarstwa biegowego, małopolskie krajobrazy zachwycają amatorów wycieczek skitourowych. Dzień z życia narciarza i snowboardzisty to jednak nie tylko aktywności sportowe, dlatego w Małopolsce czekają na nich regionalne karczmy i rozmaite atrakcje, takie jak chociażby baseny termalne.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!