III Święto Dolnego Śląska

DOT na medal

Medal dla DOT odebrał jego prezes, Jarosław Charłampowicz / fot.: M. Perzyński

Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i marszałek Dolnego Śląska otrzymali odznaki swych funkcji, a Dolnośląska Organizacja Turystyczna nagrodę za zasługi dla województwa dolnośląskiego. Wydarzenie miało miejsce 15 października w legnickim teatrze im. Heleny Modrzejewskiej, w ramach tegorocznego Święta Dolnego Śląska.

Złotą Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego” odebrał dla DOT Jarosław Charłampowicz, prezes DOT i zarazem poseł na Sejm RP. Był w doborowym towarzystwie, na scenę po odbiór nagród (w innych kategoriach niż DOT) poproszono m.in. Kingę Preis i Roberta Gonerę. To bardzo rozpoznawalne twarze, znane m.in. z seriali, które oglądają miliony Polaków, więc coraz częściej wykorzystywane są do promocji regionów. Na przykład „Ojciec Mateusz” stał się wyjątkowo skutecznym ambasadorem Sandomierza, a ostatnio wypożyczyli go też m.in. do Kielc. W tym serialu Kinga Preis gra jedną z głównych ról (gospodyni proboszcza) i wrocławianie marzą, że biskup wyśle ojca Mateusza do Wrocławia, żeby teraz tu pomógł policji w rozwiązaniu kryminalnej zagadki. Byłoby dobrze, gdyby pomogła mu w tym gospodyni, bo wtedy byłaby szansa, że w scenariuszu znajdzie się informacja o jej związkach z Wrocławiem. Na razie wrocławianie muszą się zadowolić tym, że mają Kingę Preis u siebie w teatrze, a ona zapewnia, że z Wrocławia ruszać się na stałe nigdzie nie zamierza. Robert Gonera deklaracji nie składa, ale wiadomo, że Dolnego Śląska nie zdradzi.

Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku, był jednym z pierwszych, który pogratulował nagrody Rajmundowi Papiernikowi, dyrektorowi biura zarządu DOT / fot. M. PerzyńskiBudowanie tożsamości regionalnej jest bardzo ważne i mówiono o tym w legnickim teatrze z okazji święta Dolnego Śląska. Głównie za to przyznano nagrody osobom i instytucjom. Święto Dolnego Śląska odbyło się po raz pierwszy dwa lata temu na zamku Książęcym w Oleśnicy. Jego termin jest zbieżny ze świętem patronki Dolnego Śląska, św. Jadwigą. Radni uchwalili już dawno, że jako atrybut swej samorządowej władzy będą nosić odznaki, a przewodniczący Sejmiku i marszałek Dolnego Śląska – ozdobne łańcuchy. Przewodniczącemu przysługuje ponadto laska, podobnie jak marszałkowi Sejmu RP, celem otwierania i zamykania posiedzeń Sejmiku. Wojewódzcy samorządowcy insygnia władzy otrzymali dopiero podczas tegorocznego święta Dolnego Śląska. Przekazał je na scenie wojewoda dolnośląski, Marek Skorupa.

Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku, człowiek nader konkretny i ważący słowa, nie szczędził ich Rajmundowi Papiernikowi, dyrektorowi biura zarządu DOT, gratulując nagrody. Do życzeń dołączył się m.in. biskup legnicki Stefan Cichy, który dobrze zna działalność DOT. Diecezja legnicka jest jego członkiem. I bardzo sobie tę współpracę chwali, twierdzi ks. dr Józef  Lisowski, kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej, notabene obecny 15 października w legnickim teatrze.

Marek Perzyński

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!