Konferencja prasowa w siedzibie POT

Francuscy dziennikarze wybierają Gdańsk

Konferencja prasowa w siedzibie POT …Więcej »

W kwietniu informowaliśmy w Aktualnościach Turystycznych o wyborze Gdańska, dzięki inicjatywie ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu, na miejsce dorocznego kongresu francuskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych (Association des Journalistes de Tourisme - AJT).

31 lipca, podczas konferencji prasowej w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej, Loïc Michel, sekretarz generalny AJT i Jean-Paul Combe, wiceprezydent AJT, wyrażając zadowolenie z wizyty w Gdańsku i regionie pomorskim oficjalnie potwierdzili datę kongresu - 23-25 października. Weźmie w nim udział ponad 80 dziennikarzy, którzy w Gdańsku i na Pomorzu spędzą trzy dni.

- Dzisiejsza konferencja odpowie miedzy innymi na pytanie, co przekonało organizatorów kongresu francuskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych do wybrania Gdańska? Konkurowała z nim Barcelona uznawana za jedno z najpiękniejszych miast Europy – witał francuskich gości i przybyłych dziennikarzy prezes POT Rafał Szmytke.

Rzeczywiście, odpowiedzi na to intrygujące pytanie oczekiwali przede wszystkim przedstawiciele krajowych mediów. Czy zdecydowały o tym związki emocjonalne i mentalne Francuzów i Polaków, czy może bliskość kulturalna, na którą tak wyczuleni są Francuzi? Czy też standard obiektów konferencyjnych oferowanych przez gdańszczan?

Dokonaliśmy więcej niż trafnego wyboru

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit