Jak to robi Warsaw Destination Alliance

Wizerunek miasta kultury, biznesu i finansów

Warszawska fundacja Warsaw Destination Alliance zrzeszająca przedsiębiorców i hotelarzy działa już ponad pięć lat. Najważniejsze dotychczasowe dokonania WDA to przede wszystkim sześć kampanii reklamowych Warszawy, zrealizowanych w mediach o międzynarodowym zasięgu. Fundacja WDA była pierwszym inicjatorem promocji stolicy Polski w globalnych mediach. Ostatnia kampania – Wake up to Warsaw, pokazywana była w stacji BBC World przez 6 tygodni, na przełomie października i listopada 2007.

W działaniach reklamowych i ostatnich kampaniach WDA promuje Warszawę, przede wszystkim jako destynację biznesową. Stolica to dogodne, ciekawe i atrakcyjne cenowo miejsce spotkań i konferencji, jak również inwestycji. Taki jest przekaz spotów, jak również publikacji prasowych w międzynarodowych mediach, inicjowanych i współtworzonych przez WDA. W czerwcu br. Fundacja koordynowała przygotowanie specjalnej dwustronicowej rozkładówki o Warszawie, jako ośrodku biznesowym, opublikowanej przez International Herald Tribune.

Sztuka w miejscach publicznych

Fundacja angażuje się również w przedsięwzięcia, mające przedstawiać Warszawę, jako miejsce pełne wydarzeń kulturalnych. Taki cel miała 4. edycja projektu Walking Art Tour zrealizowana na przełomie roku 2007 i 2008 i prezentująca sztukę w miejscach publicznych: metrze, galeriach handlowych, biurach, hotelach. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta Warszawa, przez dwa tygodnie mieszkańcy i turyści mogli również podziwiać wielkoformatowe iluminacje świetlne sztuki na fasadach budynków w centrum Stolicy – Pałacu Kultury i Nauki oraz hotelu Novotel Centrum.
Pod koniec czerwca br. Warsaw Destination Alliance zrealizowało kolejny wielkoformatowy projekt artystyczny. Tym razem fundacja była partnerem wystawy United Buddy Bears. 142 figury kolorowych niedźwiedzi stanęły na zaproszenie Prezydent Miasta Warszawy na Placu Zamkowym, reprezentując 138 krajów ONZ. Przez 4 tygodnie, te ponad 2-metrowe olbrzymy promowały pokój, tolerancję i wzajemne zrozumienie między narodami.

Rosną szeregi WDA

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!