Kulejąca „it”

Dobrze tylko w Warszawie

Uczestnicy szkolenia organizowanego przez MROT nt. informacji turystycznej  więcej

Pod koniec sierpnia w Warszawie został otwarty pierwszy po prawej strony Wisły Stołeczny Punkt Informacji Turystycznej. Punkt powstał przy ulicy Okrzei i jest aktualnie drugim punktem informacji turystycznej na Pradze.

Pierwszy, prywatny - Praski Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej InfoPraga) - został utworzony w marcu 2007 roku. Mieści się na ulicy Ząbkowskiej.
W sumie, w Warszawie Stołeczne Biuro Turystyki działające w strukturach Urzędu Miasta prowadzi cztery punkty informacyjne. Poza wspomnianym, najnowszym na Pradze, punkty znajdują się na lotnisku Okęcie, Dworcu Centralnym, na Krakowskim Przedmieściu. Na placu Zamkowym istnieje najdłużej działające prywatne Warszawskie Centrum Informacji Turystycznej Sp. z o.o. Latem tego roku przy ulicy Siennej został uruchomiony Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Enklawy Żydowskiej, przy Miodowej od kilku lat funkcjonuje Archidiecezjalne Centrum Informacji.
Osiem punktów informacji turystycznej w jednym mieście to nie jest źle. Tak dobrze niestety jest tylko w Warszawie

Punkty i punkciki

Jeśli weźmiemy pod uwagę definicje informacji turystycznej, stworzone przez Instytut Turystyki możemy powiedzieć, że informacji turystycznej na Mazowszu nie ma. Powstało kilka wysepek, które próbują zaspokoić potrzeby informacyjne.
Poza warszawskimi, w regionie działają następujące punkty informacyjne: w Płocku (Centrum Informacji Turystycznej), Ciechanowie (Punkt Informacji Turystycznej PTTK), Ostrołęce (Kurpiowskie Centrum Informacji), Nowym Dworze Mazowieckim (Punkt Informacji Lokalnej Organizacji Turystycznej „Trzech Rzek”), Kozienicach (Punkt Informacji Turystycznej), Pułtusku, Sannikach (Sannickie Centrum Informacji Turystycznej), w Siedlcach (Punkt Informacji Turystycznej Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej) oraz w Węgrowie (Punkt Informacji Turystycznej PTTK).
Ostatnio w zakresie organizacji informacji dużo zrobiła Nadbużańska Organizacja, która realizuje Program Oznakowania Atrakcji Turystycznych oraz Program Tworzenia i funkcjonowania systemów informacji turystycznej o terenach Mazowsza (Nadbużańska Platforma Internetowa, Nadbużańskie Centrum Informacji Turystycznej – współdziałanie z Regionalnymi Systemami Informacji Turystycznej i ogólnopolskim ISIT) – o działaniach NLOT piszemy oddzielnie.

Różnorodne inicjatywy

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!