Nadbużańska LOT w Siedlcach

Internetowy system informacji turystycznej Wschodniego Mazowsza

Wraz z rosnącym znaczeniem Internetu jako źródła informacji jego rola w narodowych i regionalnych działaniach jest nie do przecenienia. Internet charakteryzuje się bardzo dobrą skutecznością, biorąc pod uwagę stosunek nakładów do efektów. Tworzenie portali informacyjnych, systemów informacji turystycznej jest kluczowym elementem promocji krajów wysokorozwiniętych.

Nadbużańska Lokalna Organizacja Turystyczna zbudowała internetowy system informacji turystycznej Wschodniego Mazowsza. Powstanie tego systemu jest elementem praktycznej realizacji opracowanego przez Polską Agencję Rozwoju Turystyki - Programu Rozwoju Produktu Turystycznego i Kreacji Marki Gmin Dorzecza Nadbużańskiego. Cechą charakterystyczną Portalu jest elastyczny system wymiany danych, jak również, możliwość wielokrotnego ich wykorzystania. Umożliwia on dynamiczne tworzenie podstron i portali.

Elastyczny system

Budowa całego systemu oparta jest na zaawansowanej dedykowanej bazie danych. Umożliwia ona przechowywanie informacji w różnej postaci np.: tekst, zdjęcia, a przy pomocy narzędzi znajdujących się w panelu użytkownika możliwe jest stworzenie całych serwisów informacyjnych obiektów turystycznych, wchodzących w skład bazy obiektów użytkownika. Jest na tyle rozbudowana, że jej działy czy poddziały mogą służyć i służą jednostkom samorządowym jako ich własne bazy informacji turystycznej. Funkcjonalność zapewnia modułowa budowa Portalu. Umożliwia to zgromadzenie informacji turystycznych i wykorzystywanie ich wielokrotnie na różnych płaszczyznach.
Promocja regionu, jego walorów turystycznych i kulturowych oraz produktów regionalnych polega na uzupełnianiu regionalnego serwisu informacyjnego zawierającego bazę danych obiektów turystycznych, aktualności i podstawowe informacje lokalne.
Umożliwia to użytkownikowi serwisu pełny dostęp do zasobów informacji regionalnych w dowolnym czasie z dowolnego miejsca. Zbiory są nieodpłatnie udostępniane w Internecie.
Portal przyczyna się do pozyskania wielu nowych, ciekawych informacji o regionie, często trudno dostępnych dla turysty, jednak kluczowych w procesie kształtowania ruchu turystycznego.
System ten uzyskał poparcie min. Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałka Województwa Mazowieckiego, jest dostrzegany w pozytywnym tego znaczeniu w kraju i w województwie. Namacalnym przykładem jest wniosek Lokalnej Organizacji Turystycznej Północnego Mazowsza o objęcie systemem terenu ich działania. System jest na tyle elastyczny, że może bez problemu być rozszerzony na kolejne obszary i może przyjąć dowolną liczbę danych.

Pełna ewidencja i prezentacja w Internecie

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!